SteamPal nową przenośną konsolą od Valve?

Steam od kilku tygodni jest na językach całego świata związanego z grami komputerowymi i konsolami. W ostatnim czasie, w sklepie z grami pojawiła się zakładka z tytułami rodem z PlayStation. Teraz w bazie danych pojawiła się informacja sugerująca tworzenie przez Valve przenośnej konsoli do gier.

Valve tworzy przenośną konsolę SteamPal?

O stworzeniu konsoli przez Valve usłyszeliśmy już kilka lat temu. Informacje te ucichły tak szybko jak się pojawiły. Teraz może być zupełnie inaczej, bo w najnowszej aktualizacji platformy Steam pojawiły się ślady sugerujące, że Valve pracuje nad „tajemniczym” urządzeniem. Mowa tutaj o „SteamPal”, czyli przenośnej konsoli do gier.

steampal
Czy Valve rzeczywiście pracuje nad nową przenośną konsolą do gier?

Informacje na ten temat przekazał założyciel portalu SteamDataBase. Pavel Djudnik odkrył, że w bazie danych wersji beta klienta Steam znajdują się nawiązania do urządzenia „SteamPal” oraz „SteamPal Games”. Z elementami powiązana była nazwa kodowa „Neptune”. W najnowszej aktualizacji znalazły się także odniesienia do „szybkiego dostępu”, „zasilania”. Odkryto także funkcje ustawień sieci bezprzewodowych Wi-Fi, Bluetooth i trybu samolotowego.

Czy doczekamy się konsoli od twórców Half-Life?

Wieści o „SteamPal „szybko rozbudziły wyobraźnię fanów konsol. Valve w przeszłości próbowało stworzyć miniaturowy przenośny komputer do grania, jednak prace nad nim zakończyły się fiaskiem. Swego czasu, firma Gabe Newella stworzyła zestaw do wirtualnej rzeczywistości Valve Index VR, jednak produkt nie odniósł wielkiego sukcesu.

Przeczytaj także: Na Steam pojawiła się funkcja sugerująca współpracę z Sony

Czy rzeczywiście jest coś na rzeczy? Czy informacje na temat konsoli, które zbiegły sie w czasie ze scenariuszem, w którym to gry ze Steam trafią na konsole PlayStation będą miały jakiekolwiek pokrycie w rzeczywistości? Pozostaje nam jedynie czekać i obserwować dalsze kroki Valve!

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Rysik dla iPhone trafi do sprzedaży? Apple ma projekt

Kilka lat temu rysiki byłby nieodłączną częścią palmtopów czy...

Rząd wyda 15 mln zł abyś nie oglądał stron dla dorosłych!

Inflacja, problemy z gospodarką i szereg innych problemów, a......

Awans reprezentacji Polski w rankingu FIFA!

Awans reprezentacji Polski w najnowszym wirtualnym rankingu FIFA. Dzięki...

Infantino nazwany klaunem! Ostre słowa komentatora!

Gianni Infantino nie jest lubianą postacią w świecie piłkarskim....

Piłeś i jedziesz? Policja zatrzyma Ci samochód. Bezpowrotnie

Tak. Policja zatrzyma Ci samochód i to bezpowrotnie! W...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!