Connect
To Top

Streaming muzyki wypiera tradycyjne kupowanie płyt CD

Coraz częściej decydujemy się na streaming muzyki, aniżeli na zakup tradycyjnego krążka. Wcale to nikogo nie dziwi i strumieniowanie audio w dobie wszechobecnego, coraz tańszego internetu jest wygodniejsze, a także… tańsze.

Abonament zamiast krążka

Według statystyk Spotify ma już 180 milionów aktywnych użytkowników. To oznacza, że coraz częściej wybieramy streaming muzyki, zamiast kupowania płyt CD, czy DVD. Coraz lepsza jakość strumienia audio, oraz coraz tańsze pakiety internetowe sprawiają, że wielu z nas woli zapłacić abonament i mieć dostęp do milionów utworów muzycznych, niż płacić za każdą płytę z osobna. Powód jest prosty – nie każda piosenka z płyty przypada nam do gustu, a to rozwiązanie jest o wiele tańsze. Co ciekawe, raport przygotowany przez RIAA (Recording Industry Association of America) informuje, że popularne serwisy streamingowe wygenerowały o wiele większe przychody niż fizyczne i cyfrowe wersje wydań razem wzięte. Mowa o rynku Stanów Zjednoczonych, aczkolwiek rosnący trend ten coraz częściej zauważalny jest także w innych krajach. W USA streaming wygenerował 3,4 miliarda dolarów. To aż 75 % całości!

 

Streaming muzyki jest o wiele wygodniejszy i tańszy

Wybierając streaming mamy przede wszystkim dostęp do ogromnej liczby albumów muzycznych. Możemy więc słuchać ulubionych piosenek na naszym smartfonie, tablecie, komputerze, a także urządzeniach audio, ponieważ coraz częściej producenci chwalą się integracją np. ze Spotify czy Tidal. Strumieniowanie jest wybierane także ze względu na oszczędności. Za abonament we wspomnianym serwisie streamingowym płacimy 20 złotych. W tej cenie otrzymujemy dostęp do milionów utworów, także tych premierowych. Wybór jest więc chyba oczywisty.


Źródło: Benchmark.pl.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Muzyka

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media