Strzelanina w Krakowie! Jedna osoba nie żyje!
84
Views

Strzelanina w Krakowie! W centrum miasta doszło tragedii, w której życie stracił mężczyzna trafiony kulą. Wszystko działo się nieopodal rynku, przy ulicy Sławkowskiej przy jednym z barów. Ofiar mogło być więcej.

Tragiczne zdarzenia w Krakowie

Do tragicznych zdarzeń doszło dziś w stolicy małopolski przed godziną 11. Nieopodal krakowskiego rynku doszło do strzelaniny, w której życie straciła jedna osoba. Strzelanina w Krakowie miała miejsce na ulicy Sławkowskiej w jednym z tamtejszych barów.

Przeczytaj także: Strażacy dostali wezwanie do pożaru. Na miejscu byli w szoku

Strzelanina w Krakowie! Jedna osoba nie żyje!
Strzelanina w Krakowie! Tragiczne sceny rozegrały się niedaleko krakowskiego rynku. Fot. Pexels

W barze przy krakowskim Rynku Głównym pojawili się pracownicy budowlani, którzy mieli za zadanie wykonać pomiary techniczne w danym lokalu. Niespodziewanie jeden z klientów, który rozmawiał z kelnerką, obrócił się, wyciągnął broń i zaczął strzelać.

Strzelanina w Krakowie. Jedna ofiara śmiertelna

Strzelanina w Krakowie mogła skończyć się zdecydowanie większą ilością ofiar. Pistolet, z którego zaczął strzelać klient baru, po jednym strzale po prostu się zacięła. Niestety, zanim się to stało, kula trafiła jednego z przybyłych pracowników budowlanych. Pracownicy lokalu zaczęli wykonywać proces reanimacji, który potem przejęli ratownicy medyczni, jednak życia mężczyzny nie udało się uratować.

Strzelanina w Krakowie! Jedna osoba nie żyje!
To właśnie w tym lokalu miało dość do tragicznych zdarzeń. Fot. Wikipedia

Sprawca uciekł, jednak po jakimś czasie został złapany przez funkcjonariuszów policji. W tym czasie znajdował się już trzy kilometry od miejsca zdarzenia. Zatrzymano go w dzielnicy Krowodrza. Sprawcą okazał się mężczyzna, który był już zatrzymywany za drobniejsze przestępstwa. Nie miał prawa do posiadania broni i leczył się psychiatrycznie.

Czy tragiczne zdarzenia przy krakowskim rynku mają jakieś drugie dno? Zapewne nie, ponieważ sprawca leczył się psychiatrycznie i jego zachowanie z pewnością było nieobliczalne. Szczęście w nieszczęściu jest takie, że broń, którą posiadał, nie była w pełni sprawna i zacięła się po pierwszym strzale. Gdyby nie to, z pewnością mówilibyśmy o większej ilości ofiar.

Strzelanina w Krakowie! Jedna osoba nie żyje!
Strzelanina w Krakowie! Jedna osoba nie żyje! Fot. mat. własny

Źródło: RMF24/ Zdjęcia: mat. wł., Pexels, Wikipedia

Kategoria artykułu
Ciekawostki
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.