137
Views

Z pewnością nie na rynku europejskim, ale natomiast w Australii możliwe, że Subaru WRX STI wróci jeszcze do produkcji jako ich unikalny model. Czemu tak się może stać?

Subaru WRX STI
Subaru WRX STI jeszcze nie umarło. Zostanie wskrzeszone?

Subaru WRX STI australijskim porządaniem

Jak twierdzi przedstawiciel Subaru Australia trzeba słuchać się głosu klientów i nie wykluczone, że specjalnie dla nich zostanie stworzone coś więcej. Wiadome jest jednak jedno, Subaru WRX STI nigdy nie powstanie jako produkcja seryjna na rynek europejski, gdyż normy na to nie pozwalają. Ale jednak takiej marce jak Honda udało się wpuścić do sprzedaży Civica Type R kompletnie bez układu hybrydowego.

Zaczęło się u Subaru wypuszczeniem nowego modelu WRX w zeszłym tygodniut, a wraz z nim pakietu aftermarketowego STI. No nie powiedzcie, że auto wygląda naprawdę agresywnie i dobrze. Składa się na pakiet nie tylko bodykit STI, ale również 18-calowe felgi i zmienione zawieszenie.

Jednak w rozmowie z Drive przedstawiciel Subaru zapytany czy w grę również będą wchodzić jakieś modyfikacje silnika to odpowiedział, że pójdą za głosem tłumu i nie wykluczone, że tak się stanie. Jednak na chwilę obecną wolą pozostać jeszcze w cieniu. Czyli w skrócie nie jest to odpowiedź negująca.

Subaru WRX STI
Subaru WRX STI jeszcze nie umarło. Zostanie wskrzeszone?

Subaru Australia

W swojej historii, w Australii powstawały już ciekawsze wersje Subaru WRX STI. W 2007 roku Japończycy wypuścili swój model STI, który miał moc podniesioną o 10 kW do 179 kW co poprawiło m.in czas 0-100 km/h o 0.2 sekundy, a kosztowało to 7000$. Co dałoby cenę za model STI 46 990$. Ja osobiście mam nadzieje, że Subaru pokusi się o to i stworzy swój rodzimy model STI.

Subaru WRX STI jeszcze nie umarło. Zostanie wskrzeszone?

W ramach ciekawostki, powstał ten concept modelu Levorg STI.

Kategoria artykułu
Motoryzacja

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.