Connect
To Top

Sukces finansowy Red Dead Redemption 2

Gry to naprawdę dobry sposób na biznes. Potwierdza to sukces finansowy Red Dead Redemption 2. Take-Two cieszy się zapewne nie tylko z wielu pozytywnych recenzji, ale także nie może narzekać na słupki sprzedażowe.

Take-Two może mówić o prawdziwym sukcesie. Red Dead Redemption 2 z rekordem sprzedaży

Red Dead Redemption 2 wygenerowało ze sprzedaży gry 725 milionów dolarów, czyli 2,7 miliarda złotych. Jest to więc najlepszy weekend otwarcia w historii całej branży rozrywkowej. Lepszym wynikiem może pochwalić się jedynie GTA V, aczkolwiek ten tytuł zadebiutował we wtorek dlatego nie był grą z najlepszym weekendem w historii… no bo jak. Aby potwierdzić sukces RDR2 wystarczy porównać ją do filmów, które zarobiły w pierwszy weekend największe kwoty. Avengers: Wojna bez granic uzyskała wynik na poziomie 640 milionów dolarów. Szybcy i wściekli 8 zarobiło 541 milionów dolarów, natomiast Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy 528 milionów dolarów.

Sukces gry potwierdza także kilka rekordów PlayStation Network. Gra na PS4 uzyskała rekord najczęściej zamawianej gry przed premierą, najlepiej sprzedającej się gry w dniu premiery oraz najlepszej sprzedaży w trzy dni od premiery. Co ciekawe, w listopadzie ma zostać zaprezentowany tryb sieciowy Red Dead Online. Czy tak jak w przypadku GTA V Online będzie to maszynka do robienia pieniędzy dla Rockstara? Przekonamy się już wkrótce.

 

Źródło: Komputer Świat.

More in Gry

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media