Reklama
Strona główna Kultura Gry Super Mario 64 sprzedano za naprawdę kosmiczne pieniądze!

Super Mario 64 sprzedano za naprawdę kosmiczne pieniądze!

0

Stare rzeczy z czasem zyskują na wartości, zwłaszcza jeśli mają jakąkolwiek wartość historyczną. Takimi przedmiotami są m.in. gry, a gra Super Mario 64 to potwierdza. Tytuł na konsolę Nintendo 64 został najdroższą grą w historii!

Wartość gier rośnie, zwłaszcza tych na nieprodukowane konsole

Każdy z nas na strychu lub w piwnicy trzyma przedmioty, z które przypominają nam o dzieciństwie. Chyba najwyższa pora pójść i sprawdzić jakie skarby kryją się w starych torbach czy pudełkach. Dlaczego? W ostatnim czasie na aukcje trafiły dwie gry, które sprzedano za niewyobrażalne pieniądze.

Przeczytaj także: CD Projekt RED w końcu ma powody do radości!

9 lipca 2021 roku na aukcję trafił jeden z pierwszych egzemplarzy gry The Legend of Zelda, który na rynku pojawił się w 1987 roku. Przygody Linka, głównego bohatera fabuły przez te wszystkie lata zyskała sobie rzeszę fanów na całym świecie. To widać po cenie, za jaką została sprzedana gra. Jeden z licytujących zapłacił za tytuł aż 87- tysięcy dolarów!

Super Mario 64 jeszcze droższe

Suma, za jaką sprzedano grę The Legend of Zelda z 1987 roku, na pewno robi wrażenie. Po przeliczeniu na złotówki jest to prawie 3,4 miliona złotych! Rekordem najdroższej gry świata TLoZ mogło cieszyć się zaledwie kilka dni, ponieważ najdroższą grą w historii został Super Mario 64.

Egzemplarz gry, który został sprzedany za 1,56 mln USD!

Super Mario 64 to gra, która powstała w 1996 roku i była jednym z podstawowych tytułów na legendarną konsolę Nintendo 64. Gra utrzymana w perfekcyjnej kondycji, posiadała oryginalne opakowanie, dlatego też osoba, która wygrała licytację, zapłaciła za nią 1,56 miliona dolarów! Jest to lekko ponad 6 milionów złotych za grę!

Nie wiem jak wy, ale ja idę szukać jakichś starych gier!

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version