120
Views

Po miesiącach niepowodzeń i złych wiadomości, polskie studio odpowiedzialne za stworzenie gier z serii Wiedźmin i Cyberpunk 2077 ma w końcu, z czego się cieszyć. Dobre wiadomości tyczą się właśnie Cyperpunka, który radzi sobie świetnie po powrocie do sklepu PlayStation!

Cyberpunk 2077 nie miał najlepszego startu

O grze polskiego studia CD Projekt RED mówiło się od kilku lat i z każdym rokiem szum wokół niej wzrastał. Kiedy więc powiedziano światu, kiedy gra zostanie wypuszczona, osoby, które czekały na grę latami, nie mogły powstrzymać swojego podekscytowania. Nie ma się co dziwić, skoro zapowiedzi były takie, że CP2077 to polskie GTA zamknięte w futurystycznym świecie.

Przeczytaj także: Kody źródłowe next-genowych gier CD Projekt RED w sieci

Kiedy nadszedł 17 września 2020 roku, jęki zawodu było słychać w każdym zakątku świata. Cyberpunk 2077 posiadał wiele błędów. Grę źle zoptymalizowano pod kątem starych konsol, co spowodowało, że zaledwie po 8 dniach od premiery gra zniknęła z PlayStation Store. Nie było jej tam przez ponad 6 miesięcy. Sony zdecydowało się przywrócić ją pod koniec czerwca i dla CDPR były to bardzo dobre wieści!

Początek nie był łatwy, ale się udało

Cyberpunk 2077 to najdroższa polska produkcja, która z impetem wyleciała ze sklepu PlayStation Store. Gra była pełna błędów i przede wszystkim źle zoptymalizowana pod kątem konsoli PS4. Z racji tego japoński gigant zdecydował się na usunięcie gry polskiego studia CD Projekt RED.

Po kilku miesiącach wydawania aktualizacji i lepszego zoptymalizowania gry na starą generację konsol Cyberpunk 2077 powrócił na PS Store, i to w wielkim stylu! Gra, która do sklepu powróciła 21 czerwca, po 9 dniach znalazła się na szczycie listy sprzedaży. I mowa tutaj o wynikach z czerwca! Cyberpunk 2077 przegonił takie tytuły jak GTA V, FIFA 21 czy NBA 2K21!

CD Projekt RED w końcu ma powody do radości!
Polska gra znalazła się na szczycie czerwcowej listy najcześciej kupowanych gier. Do sklepu wróciła 21 czerwca!

Źródło: PS Blog

Kategoria artykułu
Gry
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.