Dariusz Szpakowski komentuje ostatnie roszady selekcjonera reprezentacji Polski. Czesław Michniewicz zablokował znaczącą ilość dziennikarzy sportowych na Twitterze, co spotkało się ze sporym poruszeniem w mediach społecznościowych. Sprawę skomentował nawet legendarny komentator.

Styl gry pozostawił gorzki smak, choć cel został osiągnięty

Reprezentacja Polski wyszła z grupy mistrzostw świata po raz pierwszy od 1986 roku i odpadła w 1/8 finałów po przegranej z Francją. Fakt, że kibice byli bardziej dumni z porażki przeciwko Trójkolorowym, aniżeli z samego awansu do fazy pucharowej podkreśla, jak wielki niesmak powstał względem stylu, jaki prezentowali nasi reprezentanci. Z Francją w końcu grali w piłkę.

Dariusz Szpakowski odebrał nagrodę z rąk Ronaldo!
Dariusz Szpakowski skomentował zachowanie Michniewicza. Na zdjęciu z Ronaldo po odebraniu nagrody za ilość komentowanych mundiali.

Przeczytaj także: Argentyna vs Chorwacja. Gdzie oglądać pierwszy półfinał MŚ 2022?

Otoczka wokół reprezentacji nie jest jednak zbyt dobra. W ostatnich dniach pojawiły się informacje na temat premii z publicznych pieniędzy, którą piłkarze mieli dostać za awans do 1/8 finałów. Kwota miała opiewać na 30 milionów złotych. Okazało się, że powstał również spór wewnątrz drużyny. Sztab szkoleniowy chciał zdecydowanie więcej, niż na początku, co nie spodobało się zawodnikom. Końcem końców premii nie będzie.

Dariusz Szpakowski komentuje zachowanie selekcjonera

Styl, w jakim reprezentacja Polski wyszła z grupy, nie podobał się nikomu poza trenerem kadry, Czesławem Michniewiczem. Oczywiście, cel został wykonany, jednak kibice oczekiwali zdecydowanie więcej, a drużyna grała tzw. antyfutbol. Dziennikarze, którzy negowali styl, a nawet Ci, co wspierali selekcjonera, zostali ukarani banem na Twitterze.

polska - rosja Kadra Polski na MŚ! Ci piłkarze pojadą do Kataru!, Świetny weekend Polaków! Grad goli przed Mundialem! [WIDEO], Polska vs Chile. Gdzie i o której oglądać mecz?, Szpakowski komentuje zachowanie Michniewicza. "Żenujące."
Trener reprezentacji Polski postanowił poblokować wielu dziennikarzy sportowych na Twitterze. Fot. PZPN

Dariusz Szpakowski komentuje to niecodzienne zachowanie trenera reprezentacji Polski. W programie “Studio Katar” legendarny komentator odniósł się do tego, co zrobił Czesław Michniewicz. Szpakowski komentuje następująco:

Dla mnie jest dość śmieszne i żenujące, żeby selekcjoner reprezentacji Polski blokował dziennikarzy na Twitterze. Drogi Panie Czesławie…

Całą wypowiedź możecie przesłuchać poniżej.

Źródło: Twitter