T-mobile wyłącza sieć 3G. Sprawdź czy skorzystasz z 4G/LTE

To, że operatorzy powoli przechodzą na sieć 4G/LTE i 5G nie jest niczym nowym, bo sami klienci chętnie korzystają z nowszych rozwiązań. Tym samym starsze są coraz mniej potrzebne. T-mobile postanawia wyłączyć sieć 3G całkowicie do końca 2023 roku.

Szanowni Klienci,
Z myślą o Was i Waszych potrzebach kontynuujemy zmiany pozwalające nam oferować Wam najwyższej jakości usługi. Dlatego zaczynamy optymalizację naszej sieci wspierając rozwój 4G/LTE i 5G oraz wygaszając starą technologię jaką staje się 3G. Proces ten chcemy zakończyć w 2023 roku.

Komunikat T-mobile

T-mobile wyłącza sieć 3G. Sprawdź czy skorzystasz z 4G/LTE

Jak informuje sieć, nowsze rozwiązania w postaci 4G/LTE oraz 5G umożliwiają oferowanie wyższych prędkości Internetu, a także wyższy standard połączeń głosowych VoLTE oraz VoWIFI. Powolne wyłączenie ma zakończyć się wraz z końcem 2023 roku i odbywać się stopniowo zgodnie z grafikami na poniższej mapce.

T-mobile wyłącza sieć 3G. Sprawdź czy skorzystasz z 4G/LTE
Stopniowe wyłączanie sieci 3G w Polsce przez T-mobile. Źródło: T-mobile.

Przeczytaj także: Huawei Mate Xs 2 – składany telefon, jakiego nie widziałeś

Czy przejście na 4G/LTE lub 5G jest konieczne?

Nie, ponieważ nadal będzie działać 2G, dzięki której można wykonywać połączenia telefoniczne, a także wysyłać i odbierać SMSy. Internet też powinien działać, ale niestety bardzo wolno. Nie trzeba także zmieniać sprzętu dla sieci 2G, ponieważ urządzenia wspierające sieć 3G lub nowszą obsługują także sieć 2G.

T-mobile wyłącza sieć 3G. Jak korzystać z nowszej sieci?

To potrzebujesz, aby skorzystać z 4G/LTE:

  • telefon lub modem wspierający 4G/LTE
  • karta SIM nie starsza niż 6 lat
  • odpowiednie ustawienia w telefonie

Nie trzeba nic robić, aby przełączyć się na nowszą sieć. Należy jedynie upewnić się czy nasze urządzenie ją obsługuje, a jeśli tak to czy jest sieć 4G/LTE włączona. Aby sprawdzić czy jest włączona, należy w ustawieniach telefonu przejść do ustawień, wybrać sieci komórkowe, a następnie wybór technologii. W przypadku, gdy posiadamy kartę SIM starszą niż 6 lat możemy skorzystać z bezpłatnej wymiany w dowolnym sklepie operatora. Najlepiej wymienić kartę przed całkowitym wyłączeniem sieci. Lista sklepów dostępna tutaj.

T-mobile wyłącza sieć 3G. Sprawdź czy skorzystasz z 4G/LTE

Jak zatem sprawdzić czy mój telefon obsługuje sieć 4G? Można skorzystać z chociażby portalu mGSM, na którym mamy możliwość sprawdzania jakie sieci obsługuje nasz telefon po wpisaniu jego modelu.

T-mobile wyłącza sieć 3G. Co z siecią 2G?

Aktualnie jej wyłączenie nie jest takie proste. Wiele urządzeń z niej korzysta. Mowa chociażby o terminalach płatniczych, bramkach autostradowych itp. W przypadku komunikacji „między telefonowej” będzie służyć aktualnie jako sieć rezerwowa.

Źródło: T-mobile

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Roger Federer pożegnał się z tenisem! Były łzy wzruszenia.

Po finałowym meczu turnieju pokazowego Laver Cup Roger Federer...

Karty graficzne GeForce RTX 4090 są już dostępne do kupienia

Jak donosi serwis Videocardz nic nie stoi na przeszkodzie...

USB typu C w iPhone już w przyszłym roku!

Czas złącza Lightning powoli dobiega końca. Jak podają najnowsze...

Polski konkurent dla Battlefielda – World War 3 za darmo

Studio The Farm 51 poinformowało, że polski FPS -...

Smartfon LG Rollable podbiłby rynek, gdyby został wydany..

Gdyby ten smartfon został wydany, nikt nie spojrzałby na...
Łukasz Łyszcz
Łukasz Łyszcz
Przygodę z komputerami zacząłem składając swojego pierwszego blaszaka. Potem przyszła pora na założenie własnej grupy na FB, a zdobywana wiedza pozwoliła mi na nagrywanie recenzji sprzętu na swój kanał na YT. Finalnie znalazłem się tutaj - w męskim świecie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj