Site icon MenWorld.pl

Ta funkcja Messengera była dla wielu kluczowa. Teraz znika!

Ta funkcja Messengera była dla wielu kluczowa. Teraz znika!

Ta funkcja Messengera była dla wielu kluczowa. Teraz znika! Fot. Pexels

Funkcja Messengera, jaką było wysyłanie i odbieranie wiadomości SMS była dla wielu użytkowników kluczowa. Niestety, jak się okazuje, Meta wycofuje to rozwiązanie ze swojego popularnego komunikatora.

Kluczowa funkcja Messengera znika z aplikacji

Meta poinformowała, że funkcja Messengera, jaką było odbieranie i wysyłanie wiadomości SMS, wkrótce zniknie z popularnego komunikatora. Komunikat, który informuje o tej zmianie, pojawił się w centrum pomocy aplikacji.

Przeczytaj także: Wygląd iPhone 15 Pro na zdjęciach! Grubszy i z USB typu C!

Reklama

Ta funkcja Messengera była dla wielu kluczowa. Teraz znika!
Ta funkcja była dla wielu kluczowa użytkowników Messengera. Teraz znika! Źródło: mat. wł./Messenger

Użytkownicy dowiedzieli się, że możliwość pisania i odbierania SMS zostanie wyłączona 28 września 2023 roku. Wtedy w obieg ma wejść najnowsza aktualizacja aplikacji. Osoby, które wybrały Messengera jako domyślną aplikację do SMS, będą musieli poszukać alternatywy. Co ciekawe, ta kluczowa dla wielu funkcja zniknie jedynie z urządzeń zasilanych systemem Android, więc w dalszym ciągu będzie dostępna na smartfonach Apple.

Meta nie tłumaczy powodów. To wina Google?

Meta dodała, że historia wiadomości SMS dalej będzie dostępna, a Messenger udostępni ją nowej aplikacji. Jeśli użytkownik nie wybierze nowego programu, to wiadomości SMS będą trafiać do domyślnej aplikacji służącej do odbierania i pisania tego typu wiadomości.

Ta funkcja Messengera była dla wielu kluczowa. Teraz znika!
Ta funkcja była dla wielu kluczowa. Teraz znika z Messengera! Fot. Pexels

Gigant nie podał powodów, dlaczego ta funkcja Messengera zniknie z urządzeń z Androidem. Czyżby Google maczało w tym palce? Przecież funkcja Messengera zniknie jedynie z urządzeń pracujących właśnie na ich systemie.

Źródło: opr. wł./Meta

Exit mobile version