Tak wygląda pierwsze auto Xiaomi! Samochód na przeciekach!
126
Views

Stało się, poznaliśmy wygląd elektryka producenta urządzeń mobilnych. Tak wygląda pierwsze auto Xiaomi! Jego zdjęcia zostały znalezione na jednym z chiński serwisów społecznościowych.

Smartfonowy gigant podbije rynek motoryzacji elektrycznej?

Kiedy Xiaomi ogłosiło, że planuje stworzyć samochód elektryczny, każdy dziwił się temu, dlaczego producent urządzeń mobilnych chce wejść na rynek motoryzacji. Teraz wiemy już, że samochód jest w końcowej fazie i pojawi się na rynku prawdopodobnie w przyszłym roku.

Przeczytaj także: Porsche Vision 357. Nie każde nowe auto musi być elektrykiem

Pierwsze auto Xiaomi było już nie raz widziane. Producent oczywiście musiał poddać go testom na publicznych drogach, dlatego też jego przybliżony wygląd jest nam znany. Teraz jednak w jednym z chińskich serwisów społecznościowych pojawiły się zdjęcia, które dokładnie prezentują samochód.

Pierwsze auto Xiaomi na przeciekach

Tym razem pierwsze auto Xiaomi zostało pokazane w pełnej krasie, bez elementów maskujących. Przecieki pojawiły się w serwisie Weibo i pokazują one, jak ma prezentować się finalna wersja samochodu smartfonowego giganta. Na zdjęciach znalazła się także nazwa pojazdu – MS11.

Sądząc po zdjęciach zamieszczonych w serwisie, śmiało można napisać, że pierwsze auto Xiaomi prezentuje się bardzo atrakcyjnie. MS11 to 4-drzwiowy sedan o dość sportowym zacięciu. Na przeciekach można również zauważyć szklany dach, sensor LiDAR na przedniej szybie oraz logo Xiaomi na dekielkach dużych felg aluminiowych, za którymi znalazły się hamulce Wilwood.

Warto jednak zaznaczyć, aby podchodzić do tych wiadomości z dystansem, ponieważ producent w żaden sposób nie potwierdził, że właśnie tak będzie prezentował się jego pierwszy samochód. Może to również być jeden z prototypów.

Źródło: ArenaEV

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.