105
Views

Firma Archer Aviation, która ma wprowadzić na rynek pierwsze latające taxi, pokazała swój pierwszy model latającego pojazdu – Archer Maker. Według producenta taksówka swoje pierwsze loty wykona jeszcze w tym roku.

Tak wygląda przyszłość transportu? Archer Maker oficjalnie zadebiutował

Archer Aviation oficjalnie zaprezentował swój pierwszy latający pojazd, który ma pełnić funkcję taksówki. Transporter Archer Maker jest zdolny do pionowego startu oraz lądowania. Z racji swojej budowy eVTOL, Maker do tych czynności nie potrzebuje żadnego pasa startowego. Pojazd może korzystać z lądowiska dla helikopterów.

Przeczytaj także: Oppo wejdzie na rynek samochodów elektrycznych?

Według danych producenta Archer Maker to pojazd, którego zasięg wynosi 100 km. Archer Aviation stworzył transporter z myślą o przewożeniu VIPów w miastach bardzo zatłoczonych. Analiza firmy wykazała, że podróż powietrzną można skrócić nawet o 2 godziny w najbardziej zatłoczonych miastach.

Archer Maker
Podniebne taxi oficjalnie zaprezentowane.

Jak ma odbywać się lot?

Archer Maker to pojazd, który według założeń producenta ma być pojazdem autonomicznym niewymagającym pilota. Dlatego też na pokładzie znalazł się jedynie 13-calowy ekran dotykowy. Służyć ma on do potwierdzenia miejsca, do którego chcemy się udać oraz monitorowania trasy lotu. Niemniej jednak początkowe loty będą odbywać się w obecności pilota, który będzie miał szansę zareagować w niebezpiecznej sytuacji.

Jak podaje producent, pierwsze testowe loty taksówek Archer Maker odbędą się jeszcze w tym roku, a dokładnie w czwartym jego kwartale. Pierwszym klientem konsumenckim mają być linie lotnicze United Airlines. Według zapowiedzi pojazd ma trafić do masowej produkcji w 2022 roku.

Kategoria artykułu
Motoryzacja · Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

  • Dla mnie te taksówki wyglądają kosmicznie. Mam lęk wysokości więc w życiu do niej bym nie wsiadł. Zostanę przy zmawianiu przejazdów z opti taxi i jeździe po ulicach 🙂

    Piotr 14/06/2021 07:32