Site icon MenWorld.pl

Telegram premium już niebawem!

Już wcześniej krążyły plotki o pracach nad płatną wersją platformy – Telegram Premium. Mogliście o tym przeczytać w jednym z naszych wpisów (klik), jednak data wprowadzenia nie była znana… aż do teraz!

Pavel Durov, założyciel i dyrektor generalny potwierdził dziś, że subskrypcja jest w fazie rozwoju i zostanie wprowadzona na rynek pod koniec miesiąca. Nowa wersja przyniesie kilka dodatkowych funkcji dla bardziej wymagających użytkowników. Użytkownicy Premium mają wyższy limit czatów, mediów i przesyłania plików. Bardzo mi to przypomina istniejące od dłuższego czasu Nitro dostępne na platformie Discord.

Telegram Premium
Telegram premium już niebawem!

Cena subskrypcji Telegram Premium

Usługa ta ma być odpowiedzią na zapotrzebowanie wśród społeczności na zwiększone limity, jednocześnie bez odbierania darmowej wersji. Dokładne szczegóły planu Premium nie są jeszcze znane. Z wcześniejszych raportów możemy jedynie przypuszczać, że cena będzie oscylować w okolicy w okolicy 5 dolarów (ok. 20-25zł) za miesiąc. W zależności od regionu, koszt może się nieco różnić.

Decyzja ta jest jak najbardziej zrozumiała. W związku z ostatnimi problemami z prywatnością wśród konkurencji (WhatsApp), tytułowa platforma odnotowała niemały wzrost nowych użytkowników. Oczywiście głównym powodem wprowadzenia Telegram Premium nie jest dobro społeczności, a potencjalny zysk finansowy.

Sprawdź również inne treści z kategorii nowe technologie.

Exit mobile version