85
Views

Headset VR to bardzo ciekawe urządzenie, które pozwala nam się przenieść do wirtualnego świata i podziwiać wszystko z widoku pierwszej osoby. Twórca Oculusa stworzył jednak urządzenie, które pozwoli umrzeć w grze tylko raz, ponieważ… zabije również gracza w prawdziwym życiu.

Kontrowersyjny projekt twórcy Oculusa

Wirtualna rzeczywistość, do której można wejść za pomocą gogli VR może służyć, jako centrum rozrywki, ponieważ pozwala nam na przeniesienie się do gry, czy też jako urządzenie edukacyjne, dzięki któremu można w pierwszej osobie uczestniczyć w historycznych wydarzeniach.

Przeczytaj także: PlayStation 5 Slim w drodze! Zadebiutuje w 2023 roku

Headset VR jest więc urządzeniem, które można wykorzystać w wielu dziedzinach, jednak najczęściej używany jest on po prostu do grania. Na tego typu urządzenia zostały stworzone gry, które pozwalają walczyć na śmierć i życie. Jeśli sterowana przez nas postać przegra walkę i straci życie, to po chwili się odrodzi. W przypadku urządzenia twórcy gogli Oculus, to nie będzie możliwe, ponieważ okulary sprawią, że głowa gracza eksploduje w prawdziwym życiu.

Headset VR zabije Cię, jeśli zginiesz w grze. Tak, twórca Oculusa stworzył takie urządzenie.
Headset VR zabije Cię, jeśli zginiesz w grze. Tak, twórca Oculusa stworzył takie urządzenie.

Headset VR, który zabije gracza nie tylko w grze

Gra ma być przyjemnością i sprawić, że odprężymy się po długim dniu pracy. Twórca Oculusa stworzył jednak headset VR, który sprawi, że poziom stresu i adrenaliny wzrośnie i to każdemu. Z tym zestawem po prostu zrobimy wszystko, aby nie zginąć w grze, ponieważ jeśli tak się stanie, to okulary rozsadzą nam głowę. Dosłownie.

Zestaw do VR stworzony przez Palmera Luckey został wyposażony w trzy ładunki wybuchowe, które zazwyczaj używa w innym projekcie. Połączone zostały one z wąskopasmowym fotoczujnikiem, który jest w stanie wykryć, kiedy ekran miga na czerwono z określoną częstotliwością. Jeśli ekran wyświetli odpowiednią grafikę informującą o zakończeniu gry, ładunki zawarte w okularach wybuchną, niszcząc mózg użytkownika. Tak działanie swojego wynalazku opisał twórca na swoim blogu.

Headset VR zabije Cię, jeśli zginiesz w grze. Tak, twórca Oculusa stworzył takie urządzenie.
Headset VR zabije Cię, jeśli zginiesz w grze. Tak, twórca Oculusa stworzył takie urządzenie.

Projekt jest niezwykle ciekawy, ale bardzo kontrowersyjny i wątpię, że znajdzie się śmiałek, który zaryzykuje swoje życie w celu przetestowania działania tego urządzenia. Inspiracją stworzenia urządzenia był komiks internetowy Sword Art Online.

Źródło: Palmer Luckey

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.