Site icon MenWorld.pl

Teraz uruchomisz Photoshop i Illustrator na przeglądarce

Aplikacje graficzne to narzędzia pracy dla wielu artystów. Z reguły potrzebują one wydajnego komputera, który będzie umiał poradzić sobie z renderowaniem obrazów. Nikt jeszcze kilka lat temu nie pomyślał, że Adobe Photoshop i Illustrator będą w stanie działać na przeglądarce internetowej. Jak się okazuje, wszystko jest możliwe i oprogramowanie internetowe wkrótce trafi do użytkowników.

Photoshop i Illustrator dostępne z poziomu przeglądarki

Adobe podczas swojej konferencji Adobe Max ogłosiło, że udało im się opracować internetowe wersje swoich najpopularniejszych programów do obróbki graficznej. Adobe Photoshop oraz Illustrator wkrótce mają trafić do wszystkich przeglądarek na świecie. Aplikacja będzie działała na takiej samej zasadzie jak w przypadku Google Workspace, czy Office 365.

Przeczytaj także: Jak wybrać amplituner? Podpowiadamy.

Reklama

Internetowe aplikacje Adobe Photoshop i Illustrator oczywiście nie będą tak rozwinięte, jak ich pełnoprawne wersje, jednak na pewno ułatwią niektórym życie i pracę. Funkcje aplikacji będą podstawowe, jednak z czasem, kiedy narzędzia będą regularnie rozwijane, zyskają dodatkowe opcje. Głównym powodem stworzenia tego typu rozwiązania, była współpraca między urządzeniami i autorami. W internetowym Photoshopie znajdziemy podstawowe narzędzia (m.in. kolekcja kolorów czy zaznaczanie), a w przypadku Illustratora mówimy o „podstawowych narzędziach do projektowania i edytowania przepływów pracy.

Większa swoboda pracy na wielu urządzeniach

Stworzenie internetowej aplikacji Photoshop i Illustrator znacznie poprawi pracę i udostępnianie swoich projektów na inne komputery. Dotychczas, aby podzielić się swoja pracą lub przenieść ją na inny komputer, urządzenie to musiało posiadać jedną z tych aplikacji. Dzięki stworzeniu internetowych odpowiedników twórca będzie bez problemu mógł otworzyć swoje dzieło na dowolnym urządzeniu – smartfonie, tablecie, czy oczywiście komputerze.

Adobe potwierdziło, że chce stworzyć swego rodzaju serwis, w którym twórcy będą mogli udostępniać swoje prace, wyświetlać projekty innych osób i dać możliwość komentowania ich w chmurze. Wszystko to ma być dostępne za pośrednictwem aplikacji internetowej. Internetowa aplikacja Photoshop jest już dostępna. Korzystać mogą z niej subskrybenci programu oraz użytkownicy Creative Cloud. Aby korzystać z aplikacji Illustrator, można wziąć udział w zamkniętych beta-testach – wniosek można złożyć tutaj.

Exit mobile version