148
Views

Tesla to najpopularniejsze samochody elektryczne na świecie. Jak każdy producent, firma Elona Muska, posiada swoją fabrykę w Chinach. To właśnie ponad 21 tys. Modeli Y pochodzących z tej fabryki ma zostać wycofanych z rynku. Chodzi o poważną wadę konstrukcyjną!

Chińska fabryka Tesla zalicza ogromną wpadkę

Tesla Model Y to jeden z czterech samochodów elektrycznych oferowanych przez amerykańskiego producenta i jednocześnie największy z całej rodziny. Model Y produkowany jest m.in. w chińskiej fabryce, która zaliczyła mocną wpadkę. Jak możemy przeczytać z informacji przekazanych przez Państwową Administrację Regulacji Rynku (SAMR) w Chinach, producent złożył plan wycofania ogromnej ilości samochodu Model Y z rynku.

Przeczytaj także: AMD odbiera Teslę Intelowi? Procesory Ryzen w Modelu Y

W dokumentach możemy przeczytać, że aż 21 599 egzemplarzy Tesla Model Y ma wadę konstrukcyjną, która nie spełnia wymogów projektowych. Wada dotyka jednie samochody wyprodukowane w chińskiej fabryce i polega na problemach z wytrzymałością przednich i tylnych zwrotnic.

Ponad 21 tys. samochodów wycofanych z rynku!

Tesla poinformowała, że 21 599 Modeli Y, które wyprodukowano w chińskiej fabryce w okresie od 4 lutego do 30 października 2021 roku, mają jak najszybciej zgłosić się na akcję serwisową. Podczas akcji serwisanci dokładnie sprawdzą wadliwe elementy. Jeśli serwisanci potwierdzą wątpliwy stan elementów układu kierowniczego, tylne oraz przednie zwrotnice producent bezpłatnie je wymieni.

Jak widać, akcja serwisowa odbywa się na szeroką skalę. Od niedawna Tesla produkuje Model Y w chińskiej fabryce. Teraz fabryka ta zaliczyła ogromną wpadkę, która będzie kosztowała producenta sporo pieniędzy. Na całe szczęście dla europejskich klientów Tesla ich samochody nie zaliczają się do wadliwych egzemplarzy.

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.