105
Views

Tesla to samochody, które wprowadzają do branży motoryzacyjnej szereg innowacji. Auta firmy Elona Muska jako pierwsze oferowały w pełni sprawnego i działającego autopilota. Teraz przyszła pora na coś innego – za auta można płacić w kryptowalutach! Tesla za bitcoiny? Tak, to mógł wymyśleć tylko Musk!

Tesla za bitcoiny – za samochód można płacić już kryptowalutą!

Tesla bez wątpienia oferuje jedne z najlepszych samochodów elektrycznych na rynku. Amerykański producent w swojej ofercie posiada auta zapewniające duży zasięg, szereg innowacji i w pełni działającego autopilota. Mogą pochwalić się też świetnym designem, który znacząco odbiega od stereotypu “brzydki, elektryczny samochód”. Teraz firma Elona Muska po raz kolejny wprowadziła coś, czego nie oferuje żaden inny producent samochodów – płatność kryptowalutami!

tesla za bitcoiny
Tesla wprowadziła możliwość płacenia za swoje auta kryptowalutami Bitcoin!

“Tesla za bitcoiny” to hasło, które padło dziś na oficjalnym profilu na Twitterze Elona Muska. Miliarder i właściciel marki Tesla potwierdził, że od dziś za auta tej marki można płacić kryptowalutą! Jest to całkowicie nowe podejście w branży motoryzacyjnej oraz kolejny sposób na zarabianie i wydawanie bitcoinów! Wpisy w serwisie społecznościowym pojawiły się krótko po tym, jak użytkownicy zaczęli dopytywać o opcję płacenia BTC, która pojawiła się w konfiguratorze samochodów Tesla.

Na razie w USA, wkrótce na całym świecie

Płatność bitcoinami za samochody Tesla dostępna jest na razie w Stanach Zjednoczonych, jednak jak informował Elon Musk, opcja wkrótce będzie dostępna również w innych krajach na świecie. Potwierdził to kolejnymi wpisami, które pojawiły się pod oryginalnym postem.

Za pomocą waluty Bitcoin można kupić wszystkie modele dostępne na stronie producenta – zaczynając od Modelu S, kończąc na Model X! Tesla poinformowała jednak, że na tą chwilę akceptowana jest jedynie waluta Bitcoin. Auta mają być dostarczane na adres podany za pośrednictwem jednej transakcji.

Kategoria artykułu
Biznes · Motoryzacja
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.