Wygląd zewnętrzny
Tak naprawdę trudno jest do czegokolwiek się przyczepić. Aluminiowa obudowa sprawia wrażenie solidnej. Spasowanie poszczególnych elementów również stoi na wysokim poziomie. Zawiasy również wydają się być bardzo dobrze wykonane. Mamy w końcu do czynienia ze sprzętem, który pozwala obrócić wyświetlacz o 360 stopni, dlatego też ten element musi być solidny. Co prawda nie jest to ThinkPad, jednak konstrukcja zasługuje na duży plus. Jest dobrze wykonana, a sam laptop jest smukły i lekki.
Rozkład gniazd i portów
Z lewej strony umieszczono gniazdo USB 3.1, a także audio (zintegrowany port słuchawkowy i mikrofonowy).
Z prawej znajdziemy gniazdo USB 3.1, HDMI, USB typu C. Jest także przycisk zasilania.
Otwierając klapę widzimy podświetlaną klawiaturę, spory touchpad i czytnik linii papilarnych.
Szkoda, że zabrakło czytnika kart pamięci, a także funkcji biometrycznego odblokowania systemu. Warto również dodać, że czytnik linii papilarnych nie do końca jest precyzyjny. Czasami wolałem po prostu wpisać hasło lub pin ręcznie.
Klawiatura i touchpad
Projekt klawiatury jest według mnie trochę… dziwny. Z resztą sami zobaczcie na zdjęcie. Lenovo Yoga 730-15IKB ma na bokach klawiatury bardzo dużo miejsca. Co prawda części numerycznej raczej i tak by się tam nie zmieściło, jednak jakby nie patrzeć, to puste miejsce nie każdemu może się spodobać. Klawiatura oferuje dwustopniowe podświetlenie. Nie miałem żadnych uwag do jej pracy. Skok jest prawidłowy, a same klawisze bardzo dobrze wyprofilowane.
Touchpad nie jest natomiast najmocniejszą stroną tego komputera. Uważam, że powinien być o wiele bardziej precyzyjny w tym przedziale cenowym.
Ekran
Lenovo Yoga 730-15IKB wyposażony jest w błyszczącą matrycę IPS, która oferuje rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli. Warto zauważyć, że wokół niej mamy bardzo małe ramki. Boczne mają 8 mm grubości, natomiast górna 12 mm. Tam też znajduje się kamerka do wideorozmów. Niestety (standardowo dla modeli Yoga) ta dolna ramka jest bardzo duża, co trochę psuje estetykę. Niestety ma to związek z konstrukcją, więc musimy to zrozumieć. Jasność podświetlenia wynosi około 285 cd/m2. Niestety taki wynik nie zadowala. Szczególnie, gdy będziecie chcieli popracować przy dużym słońcu. Matryca nadrabia jednak dobrym pokryciem palety. W przypadku sRGB jest to 85,6%, natomiast Adobe RGB 62,6%. Jest to więc wyświetlacz dobry do codziennej pracy, aczkolwiek profesjonaliści chcący przerabiać grafikę muszą uzbroić się w nieco bardziej zaawansowany ekran.