TikTok wprowadza zmiany. Nieletni będą wściekli!
87
Views

Tik Tok wprowadza zmiany, co z pewnością nie spodoba się nieletnim. Aplikacja w trosce o zdrowie swoich najmłodszych zdecydowała się na wprowadzenie dziennego limitu przeglądania treści. Ci użytkownicy z pewnością nie będą zadowoleni z czasu, jaki będzie im dany!

TikTok wprowadza zmiany, które pomogą kontrolować nieletnich

TikTok to najpopularniejszy serwis społecznościowy ostatnich miesięcy. Serwis ten potrafi przyciągnąć użytkownika nawet na kilka godzin, dlatego też zdecydowano się wprowadzić zmiany związane z funkcjonalnością monitorowania ilości spędzanego czasu przed ekranem.

Przeczytaj także: Niższe ceny abonamentu Netflix. W Polsce też?

TikTok wprowadza zmiany, których adresatem są przede wszystkim osoby poniżej 18. roku życia. Serwis postanowił, że nieletni będą mogli korzystać z platformy społecznościowe przez maksymalnie 60 minut dziennie. Limit ten jest ustawiany automatycznie.

TikTok wprowadza zmiany. Nieletni będą wściekli!
Limit dzienny dla nieletnich w aplikacji TikTok będzie teraz ustawiony automatycznie na 60 minut. Fot. mat. wł.

60 minut dziennie. Wszystko, aby zachować równowagę

TikTok wprowadza zmiany, które mają wprowadzić równowagę pomiędzy życiem cyfrowym a tym realnym wśród nieletnich. Tego typu serwisy potrafią uzależnić i zatracić się w czasie, dlatego też zdecydowano się na ustalenie godzinnego limitu dziennego dla najmłodszych. Po upływie 60 minut aplikacja poprosi użytkownika o wprowadzenie hasła do konta. Nowe zmiany zostaną wprowadzone w nadchodzących tygodniach.

“Podejmując decyzję, jak długo pozwolić najmłodszym użytkownikom korzystać na co dzień z TikToka, bazowaliśmy na aktualnych badaniach akademickich, a dodatkowo współpracowaliśmy z ekspertami z Digital Wellness Lab w Boston Children’s Hospital”

Piotr Żaczko, manager ws. komunikacji platformy TikTok w Europie Środkowej.
TikTok wprowadza zmiany. Nieletni będą wściekli!
TikTok wprowadza zmiany. Nieletni będą wściekli! Fot. mat. wł.

Platforma wprowadza także inne zmiany. Opiekunowie mogą samodzielnie wprowadzać limity czasowe, które nieletni może spędzić dziennie przed aplikacją. Znajdzie się także pulpit nawigacyjny, który da rodzicom wgląd, ile czasu nasze dziecko spędziło przed ekranem czy także wyciszanie powiadomień na kontach nieletnich. Dodatkowo w serwisie znajdzie sie także nowa kontrola treści, która pozwoli opiekunom jeszcze lepiej nadzorować treści, jakie oglądają najmłodsi na swoich kontach. Ostatnią nowością jest funkcja przypominająca o śnie.

Źródło: Press

Kategoria artykułu
Internet
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.