Site icon MenWorld.pl

To urządzenie przeniesie zapach z gier do twojego pokoju!

Zastanawialiście się kiedyś, jak zapach wydaje opróżniony magazynek w Counter Strike, albo jak pachnie wnętrze ukradzionego samochodu w GTA? GameScent to urządzenie, które pozwoli to wszystko poczuć! Sprzęt oparte jest pełnej imersji, która może zmienić doznania z rozgrywki!

To urządzenie przeniesie zapach z gry do twojego pokoju

W naszej bibliotece z grami znajdują się takie tytuły, do świata których chcielibyśmy się przenieść i poczuć wszystko, co tam się dzieje, na własnej skórze. To nie jest jeszcze możliwe, jednak na rynku pojawiło się urządzenie, które jest w stanie przenieść do naszego pokoju zapach z rozgrywki! Nazywa się GameScent.

Przeczytaj także: Tani składany smartfon? Ten model kosztuje mniej niż 2500 zł

GameScent to w pełni imersyjny system, którego zadaniem jest uwalnianie zapachów z gier do świata rzeczywistego. Oczywiście, jak informuje producent tego urządzenia, wszystko oparte jest na sztucznej inteligencji. Co więcej, użytkownik nie musi martwić się o kompatybilność, ponieważ system ten współpracuje ze wszystkimi popularnymi systemami, konsolami, komputerami stacjonarnymi, telewizorami, a nawet zestawami VR!

To urządzenie przeniesie zapach z gier do twojego pokoju!
Ten sprzęt przeniesie zapach z gier do twojego pokoju!

Jak działa GameScent? Jakie zapachy zaoferuje?

GameScent opiera swoje działanie na sztucznej inteligencji i co ciekawe, twórcy gier nie muszą wykonywać żadnej dodatkowej pracy, czy portów, aby zapachy z gier były przenoszone do rzeczywistości za pomocą tego urządzenia. Wszystko robi sam adapter, który uwalnia zapachy opierając się na rozgrywce, toczącej się w czasie rzeczywistym.

Jak opisuje swoje urządzenie producent, działanie opiera się na wykorzystywaniu i przechwytywaniu dźwięku w czasie rzeczywistym. Otrzymane dane przetwarzane są przez AI, która określana jest jako “innowacyjna”, co pozwala na dopasowanie i uwolnienie zapachów z gry w czasie rzeczywistym.

Z racji tego, że GameScent działa z większością dostępnych urządzeń i systemów, jest on w stanie uwolnić takie zapachy jak: wystrzału, eksplozji, auta wyścigowego, krwi, burzy, areny sportowej, lasu, oceanu, świeżo skoszonej trawy czy “czystego powietrza”. Zapachy te generowane są za pomocą specjalnych płynów dostępnych na stronie producenta.

Welcome to GameScent

Urządzenie jest już dostępne w sprzedaży w promocyjnej cenie 149,99 USD na Amazon (standardowa cena to 180 USD, ponad 700 złotych).

Źródło: Game Scent

Exit mobile version