92
Views

Toksyczni gracze to chleb powszedni każdej z gier sieciowych, a ich ogromny wysyp znajdziemy w takich tytułach jak Call of Duty Modern Warfare II czy Warzone 2.0. Activision twierdzi, że ma sposób na osoby, które notorycznie obrażają innych na czacie głosowym i tekstowym.

Toksyczni gracze? Activision ma rozwiązanie

Esencja gier sieciowych jest konkurowanie z innymi graczami. Z założenia wszystko powinno odgrywać się w duchu fair play, jednak realia są, jakie są. W tytułach typu Call of Duty Modern Warfare II znajdziemy nie tylko cheaterów, ale również graczy, których jedną z broni jest toksyczne zachowanie.

Przeczytaj także: Ogromny sukces Call of Duty Modern Warfare 2! Rekord serii pobity!

Toksyczni gracze mogą skutecznie obrzydzić rozgrywkę. Ciągłe wyzwiska czy groźby nie są formą rozmowy, na jaki zgadza się 99 proc. graczy, dlatego też Activision postanowiło coś z tym zrobić. Jak mówi wydawca, w grach Modern Warfare II i Warzone 2.0 wykorzystane zostaną nowe narzędzia moderacyjne.

Toksyczni gracze w Call of Duty? Activision ma rozwiązanie!
Toksyczni gracze w Call of Duty? Activision ma rozwiązanie!

Koniec z toksycznością w Call of Duty?

Toksyczni gracze to jeden z wielu problemów gier sieciowych, jednak Activision stwierdziło, że ma odpowiednie narzędzia, które ukrócą tego typu zachowania. Bronią w walce z takimi osobami mają być nowe narzędzia moderacyjne. Gdy tylko gracz o takim zachowaniu zostanie zidentyfikowany na czasie głosowym lub tekstowym zespoły moderujące MWII czy Warzone 2.0 będą mogły wyciszyć tego gracza na wszystkich kanałach czatu.

Oczywiście Activision w dalszym ciągu będzie zdawać się na użytkowników, którzy będą zgłaszać takich osobników za pomocą raportów, jednak producent uzbraja się w nowe narzędzia, które mają uskutecznić walkę z toksycznymi graczami.

Premiera Call of Duty Warzone 2 zapowiedziana! Oto oficjalna data!
Activision poradzi sobie z toksycznością w swoich grach?

Źródło: gamespot

Kategoria artykułu
Gry
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.