Site icon MenWorld.pl

Toyota Crown 2022 – nowy SUV japońskiej marki na zdjęciach

Nikogo nie zaskoczy stwierdzenie, że obecnie najpopularniejszymi samochodami na rynku są SUVy. Producenci o tym wiedzą i co chwila prezentują nowe modele. Jeszcze do niedawna Toyota model Crown sprzedawała w formie sedana. Nowa Toyota Crown 2022 będzie jednak samochodem samochodem znacznie większym!

Nowa Toyota Crown 2022 na zdjęciach

Zdjęcia modelu Toyota Crown 2022, które znalazły się w sieci, to nie wyciek ze strony producenta. Są to materiały, które pochodzą od Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych w Chinach. Według tamtejszych przepisów, każdy nowy samochód, który ma trafić do sprzedaży na terenie Chin, musi zostać zgłoszony do odpowiednich władz i przejść proces homologacji MIIT. Jak widać nie każdy model da się ukryć w tajemnicy, i niekiedy zdjęcia trafiają do ogólnego obiegu.

Crown 2022 pierwotnie miała zostać zaprezentowana podczas targów motoryzacyjnych w Szanghaju. Niestety, japoński koncern nie dał rady utrzymać wyglądu samochodu w tajemnicy.

Co wiemy o nowym SUVie Toyoty?

Model Toyoty Crown na rocznik 2022 będzie sporym autem i widać to również po zdjęciach. Auto ma mieć długość 5015 mm, 1930 mm szerokości i 1750 mm wysokości. Toyota Crown 2022 ma ważyć powyżej 2000 kilogramów.

Co prawda nie posiadamy dużej ilości szczegółów na temat tego modelu, ale wiadomo, że Crown 2022 będzie napędzana hybrydowymi jednostkami, które oferowane będą z 2,5-litrowym silnikiem o mocy 190 KM. Samochód będzie oferowany również z 18-calowymi felgami.

Exit mobile version