Connect
To Top

Transcend 500S – karta pamięci dla wymagających

Duża liczba zdjęć i filmów sprawia, że potrzebujemy pojemnej (i szybkiej) karty pamięci. Czy Transcend 500S okaże się dobrym wyborem dla wymagających użytkowników? Przekonajmy się o tym.

Wstecz1 z 4Następna
Użyj ← → na klawiaturze, by przeglądać podstrony

Wygląd zewnętrzny, zawartość opakowania

Karta pamięci jaka jest każdy widzi. MicroSD w połączeniu z SD jest sprzedawana w niezmiennej formie od lat. Dlatego też o Transcend 500S, a konkretnie o jej wyglądzie nie ma co pisać. Otrzymujemy ją w jednorazowym opakowaniu, które zawiera bohaterkę testu, a więc microSD, a także przejściówkę, która pozwala uruchomić kartę za pomocą czytnika.

Patrząc na opakowanie możemy dostrzec kilka ważnych informacji o bohaterce artykułu. Przede wszystkim chodzi o to, że karta oferuje odczyt do 95 MB/s. Jest to także produkt, który według producenta idealnie nadaje się dla osób, które tworzą materiały w rozdzielczości 4K, która wymaga wysokiej prędkości zapisu. Wiemy także, że jest to karta typu microSDXC. Chodzi tu o eXtended-Capacity, a więc jeśli przetłumaczymy to dosłownie chodzi o pojemność rozszerzoną. Karty SDXC posiadają także nowszy format plików. Zamiast przestarzałego FAT32 w tego typu nośnikach znajdziemy exFAT. Różnicą jest przede wszystkim pozbycie się problemów z plikami o dużym rozmiarze.

Wstecz1 z 4Następna
Użyj ← → na klawiaturze, by przeglądać podstrony

More in Tech

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media