Uber, Policja i Safety Logic wspólnie szkolą kierowców
137
Views

Firma podnosi poprzeczkę bezpieczeństwa na polskich drogach poprzez nowy program szkoleń skierowany do swoich kierowców. Uber wraz z firmą Safety Logic i Komendą Stołeczną Policji, rozpoczyna cykl edukacyjny mający na celu zwiększenie wiedzy kierowców dotyczącej przepisów ruchu drogowego oraz eliminację powszechnych błędów popełnianych na drogach.

Uber wraz z Policją i Safety Logic rozpoczynają wspólne szkolenie kierowców

Program, którego inicjatorem jest Safety Logic, oferuje kierowcom Ubera wideolekcje i testy, które pomogą utrwalić zdobytą wiedzę. Materiały edukacyjne będą dostępne na wewnętrznej platformie dla kierowców przez kolejne trzy miesiące, publikowane raz w tygodniu. W ten sposób kierowcy będą mieli szansę odświeżyć swoją wiedzę z zakresu przepisów drogowych, a także zapoznać się z zasadami bezpiecznej i ekologicznej jazdy. Każdy moduł szkoleniowy będzie zawierał komentarze przedstawiciela Komendy Stołecznej Policji, co dodatkowo podkreśla ważność przekazywanej wiedzy.

Przeczytaj także: Silnik Wankla nie umarł, Mazda go rozwija! Trafia do EV!

W Uber chcemy podnosić standardy bezpieczeństwa dla wszystkich, którzy korzystają z naszej aplikacji. Dzięki nowemu szkoleniu kierowcy będą mogli odświeżyć sobie najważniejsze informacje na temat bezpieczeństwa na drodze, zyskując narzędzia i zasoby, które przydadzą im się podczas jazdy. Nowe szkolenie jest częścią naszego zobowiązania do zapewnienia, że platforma jest maksymalnie bezpieczna dla wszystkich użytkowników.

Marcin Moczyróg, General Manager Uber CEE.

Warto podkreślić, że cały kurs będzie dostępny nie tylko w języku polskim, ale także z tłumaczeniem na język angielski, rosyjski, białoruski, ukraiński i gruziński, co sprawia, że oferta edukacyjna jest dostępna dla szerokiej grupy kierowców.

Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo na drogach

14 lutego odbyła się uroczysta inauguracja cyklu szkoleń na PGE Narodowym pod nazwą “Dzień Bezpieczeństwa”. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia dla kluczowych partnerów oraz kierowców, odbyły się wykłady reprezentantów Policji oraz praktyczne zajęcia prowadzone przez trenerów Akademii Świadomego Kierowcy. Interaktywne symulacje przedstawiały scenariusze czołowego zderzenia, dachowania, wybuchu poduszki powietrznej czy pokazywały obniżony czas reakcji spowodowany używaniem smartfonu podczas jazdy. Z kolei oddzielny moduł szkoleń został poświęcony zasadom ekologicznej jazdy, co stanowi istotny element w dzisiejszym kontekście dbania o środowisko.

Uber, Policja i Safety Logic wspólnie szkolą kierowców. Fot. Info prasowe
Uber wraz z Policją i Safety Logic szkoli kierowców. Symulacje przedstawiały najróżniejsze scenariusze, min. czołowe zderzenie, dachowanie, czy obniżony czas reakcji spowodowany używaniem smartfonu podczas jazdy. Fot. Info prasowe

Sylwester Pawłowski, trener w Akademii Świadomego Kierowcy, podkreślił cel organizacji, którym jest systematyczne podnoszenie poziomu wiedzy i kompetencji wszystkich uczestników ruchu drogowego. Współpraca z Uberem na polu edukacji kierowców wpisuje się w tę ideę, a program szkoleń skupia się na praktycznych aspektach bezpiecznej jazdy.

Uber od dawna kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo, wymagając od kierowców przejścia obowiązkowych szkoleń i egzaminów z zakresu przepisów drogowych. Współpraca z partnerami flotowymi obejmuje również kurs stworzony we współpracy z Centrum Praw Kobiet, dotyczący poszanowania granic i właściwego zachowania podczas przejazdów. Uber zapewnia również szeroki dostęp do warsztatów – na platformie na kierowców istnieje możliwość doskonalenia umiejętności zawodowych, językowych oraz zdobywania wiedzy na temat podatków i prawa.

Uber, Policja i Safety Logic wspólnie szkolą kierowców. Fot. Info prasowe
Uber wraz z Policją i Safety Logic szkoli kierowców. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo na drogach. Fot. Info prasowe

Źródło: Opr. wł./info. prasowa

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.