prezerwatywy

Uwaga na te prezerwatywy – zabawa z nimi może się źle skończyć

Konsekwencje używania tych prezerwatyw

Według naszych informacji powodem do wycofania wadliwych produktów z obrotu miały być problemy ze spełnianiem międzynarodowych standardów ISO pod koniec terminu przydatności. Firma nie podała o jakie konkretne standardy chodzi, lecz zagraniczne media bez ogródek spekulują tu o ryzyku rozerwania lub przeciekania.  

 

Numery serii wadliwych produktów

Z obrotu zostały wycofane następujące wyroby:

  • Durex Real Feel, prezerwatywy 3 szt. Nr serii:1000415328. Data ważności: 12-2020
  • Durex Real Feel, prezerwatywy, 3 szt. Nr serii:1000422259. Data ważności: 01-2021
  • Durex Real Feel, prezerwatywy 10 szt. Nr serii:1000438054. Data ważności: 01-2021

Numery serii oraz informacje o okresie trwałości są podane zarówno na pudełku jak i na folii, w którą są zapakowane pojedyncze prezerwatywy.

 

Zwrot pieniędzy za zakupiony towar

Jeśli zakupiliśmy wadliwy towar, należy go odesłać do producenta. Durex Polska poinformował, że konsumenci uzyskają zwrot kosztów zakupu całego opakowania, nawet jeśli będzie ono otwarte, a część prezerwatyw zużyta. Firma podkreśla że ich wszystkie pozostałe produkty są bezpieczne. W przypadku użycia prezerwatyw z wymienionych serii nie powinniśmy się jednak martwić – według informacji na stronie durex.pl nie mamy powodów do obaw jeśli używaliśmy ich w sposób prawidłowy. Sytuacja wyglądałaby inaczej gdybyśmy robili to w 2020 i 2021 roku. Więcej informacji o sposobie przeprowadzania zwrotów dowiemy się na stronie producenta lub na jego infolinii.