Valve pozwane. Steam Deck nie taki oryginalny?
90
Views

Valve pozwane przez Immersion Corporation! Firma, która tworzy technologię haptyczną i ją patentuje twierdzi, że twórca Steam Decka wykorzystał ich patenty nie tylko w przenośnej konsoli do gier, ale również w innych swoich urządzeniach.

Valve pozwane przez Immersion Corporation. Sony też się z tym mierzyło

Immersion Corporation to firma, która nie pierwszy raz pojawia się w wiadomościach, kiedy mówimy o pozwach. Podmiot ten często pozywa gigantów technologicznych, którzy rzekomo wykorzystali jej patenty w projektowaniu swoich urządzeń. Tak było m.in. z Sony i tak jest teraz w przypadku Valve.

Przeczytaj także: Seria iPhone 16 Pro będzie zupełnie inna niż poprzednie iPhone’y

Firma patentowa, która zajmuje się tworzeniem technologii haptycznej, którą jednocześnie od wielu lat patentuje, złożyła pozew w sądzie w Zachodnim Dystrykcie Waszyngtonu, twierdząc, że Valve naruszyło aż siedem patentów z lat 2002-2016 i wykorzystało je nie tylko w konsoli Steam Deck, ale również m.in. w goglach Valve Index czy systemie Steam VR.

Valve pozwane. Steam Deck nie taki oryginalny?
Valve pozwane. Steam Deck i inne urządzenia nie takie oryginalne?

Valve pozwane. Co teraz?

W pozwie możemy przeczytać, że pomimo tego, że firma cieszy się, że “Valve docenia wartość technologii haptycznej i adaptuje naszą technologię w swojej konsoli i systemach AR/VR, to jednak musimy chronić naszą własność intelektualną i inwestycję w jej rozwój”. Firma żąda więc Immersion Corporation odszkodowania oraz zaprzestania wykorzystywania jej technologii przez Valve bez licencji Accused Handheld Instrumentalities i Accused VR Instrumentalities.

Powodem mają być siłowniki rezonansowe (LRA), które Valve wykorzystuje w swoich produktach. Valve pozwane zostało przez firmę Immersion Corporation po raz pierwszy, jednak nie jest to pierwszy taki przypadek. Firma została już oskarożona o tzw. trolling patentowy, który polega na masowym pozywaniu przeróżnych pomiotów, które wykorzystują patenty bez pozwolenia.

Valve pozwane. Steam Deck nie taki oryginalny?
Valve pozwane. Steam Deck nie taki oryginalny?

Jak podaje The Verge, Immersion Corporation pozwało już mi.n. Microsoft, Apple, Google, Motorolę, oraz Fitbit. Do tego należy teraz dodać Valve. Wcześniejsze sprawy zakończyły się jednak ugodą i pewnie w tym przypadku będzie podobnie.

Źródło: The Verge

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.