Volvo skorzysta z silnika graficznego Unreal Engine 5

Mogłoby się wydawać, że Unreal Engine 5 to silnik graficzny, który będzie wykorzystywany głównie w branży gier komputerowych, a nie w świecie motoryzacji. Volvo ma jednak inne plany. Szwedzki producent smartfonów postanowił stworzyć na UE5 nowy interfejs użytkownika.

Volvo nawiązuje współpracę z Epic Games

Unreal Engine 5 został stworzony z myślą o nowej generacji opraw graficznych, jeśli chodzi o gry komputerowe. Narzędzie Epic Games można wykorzystać także inaczej, a przykładem tego jest współpraca, którą przedsiębiorstwo nawiązało z jednym z najpopularniejszych producentów samochodów na świecie, szwedzkim Volvo.

volvo unreal engine 5
Volvo skorzysta z silnika graficznego Unreal Engine 5

Okazuje się więc, że UE5 można również wykorzystać w branży motoryzacyjnej. Szwedzki producent samochodów poinformował, że skorzysta z możliwości silnika graficznego od Epic Games w kontekście projektowania interfejsu użytkownika w swoich najnowszych samochodach. Zastosowanie silnika ma pomóc w tworzeniu lepszej i bardziej przyjaznej platformy informacyjno-rozrywkowej.

Silnik Unreal Engine 5 będzie odpowiadał za oprawę wizualną i bezpieczeństwo przejazdu

Producent samochodów potwierdził, że skorzysta z możliwości silnika graficznego Epic Games w budowaniu platformy, która zostanie wykorzystana w samochodach szwedzkiego producenta. Silnik graficzny ułatwi deweloperom tworzenie oprogramowania usprawniającego system informacyjno-rozrywkowy.

Przeczytaj także: Sony twierdzi, że aparaty w smartfonach za kilka lat przegonią cyfrowe lustrzanki

Zastosowany w samochodach silnik graficzny będzie odpowiadał za tworzenie fotorealistycznej oprawy graficznej oraz bezpieczeństwo pojazdu. Technologia ta będzie renderowała treści przesyłane przez sensory znajdujące się na zewnątrz samochodu. UE5 wykorzystanie zostanie także do prezentacji nawigacji czy stanu naładowania baterii w samochodzie. Nie wiemy, kiedy pierwsze pojazdy szwedzkiej marki wyposażone w silnik Epic Games trafią na rynek.

Źródło: The Verge

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Karty graficzne GeForce RTX 4090 są już dostępne do kupienia

Jak donosi serwis Videocardz nic nie stoi na przeszkodzie...

Instagram postanowił wydłużyć Stories. Potrwają zdecydowanie dłużej! Ile?

Stories najczęściej narzędzie używane przez użytkowników popularnego serwisu społecznościowego....

Melvin Manhoef, legenda K1, kończy sportową karierę

Były przeciwnik Mameda Khalidova, Melvin Manhoef zakończył sportową karierę!...

Nagość na Instagramie? Koniec z tym! Serwis wprowadza nowe rozwiązanie

Nagość na Instagramie to chleb powszedni, dlatego też Meta...

A jednak! Intel Arc A770 trafi do sprzedaży! Premiera i ceny

Wczoraj, podczas Innovation Pat Gelsinger, Intel potwierdził cenę i...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj