Connect
To Top

W Chinach otworzono najdłuższy most na świecie!

Chińczycy robią wszystko z rozmachem, i tak samo jest w przypadku ruchu drogowego! Prezydent Chin Xi Jinping otworzył najdłuższy most na świecie, który ma za zadanie łączyć Chiny kontynentalne z wyspiarskimi Makau i Hongkongiem. Długość tego mostu to niewyobrażalne 55 km.

Najdłuższy most na świecie

Cała inwestycja kosztowała około 15, 9 miliarda dolarów. Gigantyczna konstrukcja składa się z trzech podwieszanych mostów oraz jednego podmorskiego tunelu, który rozciąga się na 6 km. Wjazd do niego znajduje się na specjalnie wybudowanej na jego potrzeby wyspie. Pierwsze plany odnośnie zbudowania mostu łączącego Hongkong, Makau i Zhuhai powstały już w 1983 roku, jednak dopiero w 2018 roku doszło do ich zrealizowania. Na kontynencie prace nad mostem rozpoczęły się w 2009 roku, zaś budowa konstrukcji od strony wyspiarskiej dwa lata później.

Na każdej z dwóch jezdni mostu znajdują się trzy pasy. Dzięki mostowi trasę z Hongkongu do Zhuhai będzie można pokonać w samochodem już w 30 minut. Do tej pory cała przeprawa zajmowała ponad 3 godziny.

 

Najdłuższy most na świecie, foto: FRED DUFOUR/AFP / East News

More in Ciekawostki

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media