W grze Minecraft powstaje Nowy Jork w skali 1:1!

W grze Minecraft ogranicza nas tylko wyobraźnia. W tym ogromnym świecie możemy stworzyć budowle, o jakich marzymy. Pewna grupa graczy postanowiła stworzyć makietę miasta w skali 1:1. W grze pojawi się więc pełnowymiarowy Nowy Jork!

Minecraft pozwala na tworzenie dowolnych budowli i światów

Gry typu open world mają to do siebie, że ich światy są duże. Kilka lat temu było to jeszcze nie do pomyślenia. Minecraft był jedną z gier tego typu, która oferowała praktycznie niekończącą się mapę. Tak wielki obszar pozwala graczom na budowanie ogromnych projektów, które potrafią zapierać dech w piersi.

Przeczytaj także: Sony i Amazon pracują nad serialową adaptacją God of War?

Reklama

Tym sposobem powstało m.in. wiele lokacji rodem z książek fantasy. Idealnym przykładem jest tutaj Śródziemie, czyli świat, w którym rozgrywa się historia z Władcy Pierścieni czy Hobbita. Grupa Build The Earth wzięła sobie za cel stworzenie czegoś bardziej realistycznego. W grze Minecraft powstaje miasto Nowy Jork w skali 1:1!

Nowy Jork powstaje w popularnej grze

Grupa o nazwie Build The Earth postanowiła przed sobą bardzo ciężkie zadanie, które z dnia na dzień staje się coraz bardziej realistyczne. Ponad 10 tys. członków tej właśnie grupy pracuje nad stworzeniem makiety Nowego Jorku w skali 1:1.

nowy jork minecraft_1
W grze Minecraft powstaje Nowy Jork w skali 1:1!

Grupa postawiła przed sobą ogromne wyzwanie, ponieważ realna powierzchnia miasta wynosi aż 783,8 km2. Build the Earth, które z początku chciało odbudować całą Ziemię w grze, postawiło jednak na „prostszy projekt”, choć oczywiście zbudowanie NYC nie będzie należało do najprostszych.

Budowanie miasta w grze zaczęto od Manhattanu i pomnika oraz muzeum upamiętniających ofiary ataku terrorystycznego na wieże World Trade Center 11 września 2001 roku. Projekt oparty jest na zdjęciach satelitarnych Google Maps. Budowanie Nowego Jorku rozpoczęło się dwa lata temu i w końcu widać efekty pracy. Zresztą, zobaczcie sami!

Źródło: YouTube

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama