135
Views

Mało kto wie w jaki sposób złodzieje znakują potencjalne mieszkania do późniejszego włamania, a tak naprawdę wystarczy spojrzeć na wycieraczkę!

W taki sposób złodzieje znakują mieszkania do włamania
W taki sposób złodzieje znajdują mieszkania do włamania 2

Z związku ze wzrostem przestępczości o średnio 25% w porównaniu z czasem sprzed pandemii, policja otrzymuje różne sygnały z Krakowa o podejrzanych znakach, które mogą być oznaczeniem danego mieszkania do włamania.

Może to być sposób na uzyskanie informacji przez włamywaczy o dłuższej nieobecności mieszkańców w danym lokalu – rzecznik policji

W taki sposób złodzieje znakują mieszkania do włamania

Wśród znaków wymienia się wszelkiego rodzaju znaki graficzne namalowane np. kredą czy pozostawieniu drobnych monet na wycieraczkach. Informacje o tym są rozpowszechniane przez administratorów wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, aby mieszkańcy usuwali wyżej wymienione komunikaty.

Czytaj także: Wynajmujesz mieszkanie na Airbnb? Zapomnij o imprezach

W związku z częstszymi sygnałami dotyczącymi włamań do mieszkań i przeprowadzoną analizą zdarzeń podjęliśmy decyzje o zwiększeniu częstotliwości patroli zarówno policjantów umundurowanych, jak i nieumundurowanych, w rejonach, w których dochodzi do takich zdarzeń – Piotr Szpiech – rzecznik prasowy komendy miejskiej policji

Policjanci mają reagować na niepokojące zachowania osób w pobliżu bloków, szczególnie nocą, ale jak informuje policja, nie zastąpi to sąsiedzkiej czujności, reakcji jak i odpowiedniego zabezpieczenia własnego mienia.

Źródło: Business Insider

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii ciekawostki.

Kategoria artykułu
Ciekawostki
Łukasz Łyszcz

Interesuję się głównie nowymi technologiami, ale lubię też prześledzić ważniejsze mecze piłki nożnej czy obejrzeć wyścig Formuły 1. Jakiś czas temu upodobałem sobie pisanie tekstów i prawdopodobnie wpadłeś na mój opis, zaraz po skończeniu czytania moich wypocin w "artykule", albo "recenzji".

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.