171
Views

Sieć sklepów Żabka jest niezwykle popularna. W większości z nich możemy kupić nie tylko kawę, ale także przekąsić hot-doga. W Polsce powstał pierwszy sklep, w którym tego fast-fooda serwuje klientom robot!

W sklepie Żabka robot serwuje hot-dogi

Żabka stara się wprowadzać do swojej oferty technologie, które jeszcze bardziej usprawnia zakupy w sklepach tej sieci. Co prawda, do poziomu sklepów Amazon w Stanach Zjednoczonych jeszcze sporo brakuje, jednak firma jest na dobrej drodze do pełnej automatyzacji swoich usług.

Przeczytaj także: Amazon otworzył sklep bezzałogowy. Czy to rewolucja?

W pierwszym bezobsługowym sklepie Żabka Nano wykorzystano kolejną nowoczesną technologię do obsługi klientów. Mowa tutaj o robocie serwującym hot-dogi. Maszyna ta w przyszłości w dużym stopniu odciąży kaiserów w sklepach z obsługą.

Robot zupełnie jak sprzedawca spełni wszystkie prośby

Robo-sprzedawca, który serwuje hot-dogi, znajduje się w sklepie znajdującym się przy ul. Dobrej 54 w Warszawie. Ten nietypowy sprzedawca wykonuje swoją pracę zupełnie tak samo, jak ludzki pracownik. Umieszczony jest za szybą i przyjmuje zamówienia od klientów. Oczywiście klient może wybrać rodzaj parówki oraz sosów, które wylądują w jego przekąsce.

robot żabka hot-dogi
W tym sklepie Żabka to robot robi hot-dogi! Pierwsze takie zastosowanie w Polsce!

Pierwszy zautomatyzowany pracownik w historii polskiej sieci sklepów dostał imię Robbie i powstał przy współpracy sieci sklepów oraz VeloxAlpha S.A. Robot działa 24/7, waży 1500 kg i ma ponad 2,5 metra wysokości i ponad 2 metry szerokości.

We współpracy z zespołem VeloxAlpha S.A. stworzyliśmy robota Robbie, który w sposób zautomatyzowany i w pełni higieniczny przygotowuje dla klientów Żabki Nano hot-dogi z ich ulubionymi dodatkami. Jest to pierwsze tego typu urządzenie na rynku.

Paweł Grabowski, dyrektor ds. rozwiązań bezosobowych w Żabka Polska.

Źródło: Żabka

Kategoria artykułu
Biznes
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.