Site icon MenWorld.pl

W WhatsApp pojawi się opcja płacenia kryptowalutami?

Co łączy WhatsApp i kryptowaluty? Popularność. Wkrótce może to być coś więcej, ponieważ Meta, do której należy komunikator, testuje właśnie formę płacenia kryptowalutami.

WhatsApp testuje płatność kryptowalutami

WhatsApp uruchomił dla swojego komunikatora program pilotażowy, który pozwala na przekazywanie lub płacenie kryptowalutami. Na tę chwilę funkcja ta dostępna jest dla wybranej grupy użytkowników i jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych. Nowa funkcja jednego z najpopularniejszych komunikatorów na świecie będzie umożliwiała wysyłanie środków w formie pax dollar.

Przeczytaj także: W Kazachstanie brakuje prądu. Przyczyną kopanie kryptowalut!

Nowa funkcja, którą wkrótce możliwe, że pojawi się w WhatsApp, powiązana jest z cyfrowym portfelem Novi, który tak jak WhatsApp należy do firmy Meta. Pierwsze testy funkcji rozpoczęto już kilka tygodniu temu, jednak w ostatnim czasie nabrały one większego rozmachu. Wspomniany portfel za pośrednictwem aplikacji zamienia pieniądze na pax.

Czy funkcja ta będzie dostępna dla wszystkich?

WhatsApp informuje, że nowa funkcja przesyłania pieniędzy, w tym kryptowalut będzie darmowa i przelewy nie będą wiązały się z żadnym dodatkowym kosztem. Transakcje będą całkowicie darmowe. Jak podaje deweloper, funkcja nie będzie również nakładała żadnych ograniczeń jeśli chodzi o kwoty, jakie można będzie wysyłać.

Meta chce skorzystać na wielkiej popularności wirtualnych pieniędzy, dlatego też prace nad cyfrowym portfelem Novi w ostatnim czasie mocno ruszyły do przodu. Obecnie nie ma informacji na temat planów odnośnie do nowej platformy. Meta również nie potwierdziła, czy możliwość płacenia kryptowalutami otrzymają wszyscy użytkownicy komunikatora. Obecnie z komunikatora korzysta prawie 2 miliardy użytkowników.

Źródło: The Verge

Exit mobile version