143
Views

Nie wszystkie kraje radzą sobie z przesytem górników kryptowalut. Jednym z nich jest Kazachstan, który odczuwa na swojej gospodarce kopanie kryptowalut. Efektem są przerwy w dostawach prądu.

Kopanie kryptowalut spowodowało sześć awarii w ciągu dwóch miesięcy

Wartość kryptowalut nie spada, a wręcz przeciwnie, z każdym dniem się umacnia. Efektem tego jest coraz więcej osób, które widzą w tym szansę na wzbogacenie się. Kopanie kryptowalut wymaga dużej ilości mocy obliczeniowej i prądu. Mogłoby się wydawać, że z tym drugim nie będzie problemu, jednak w wielu krajach górnicy kryptowalut powodują spore problemy.

Nadmierne kopanie kryptowalut w Kazachstanie wiąże się z przerwami w dostawie prądu. Od samego października taka sytuacja powtórzyła się aż sześć razy. KEGOC, dostawca prądu rozpoczął walkę z górnikami i zamierza racjonować energię osobą, która zajmują się wykopywaniem elektrycznej waluty.

Jak zacząć inwestowanie w kryptowaluty? kopanie kryptowalut
W Kazachstanie brakuje prądu. Przyczyną kopanie kryptowalut!

Rząd nie będzie siedział bezczynnie

Kazachstan jest krajem, w którym prąd nie należy do najdroższych, dlatego też stał się przysłowiowym rajem dla górników kryptowalut. Wydobywanie generuje niewielkie koszty, dlatego też farm zajmujących się wydobywaniem e-waluty w tamtejszym kraju powstaje coraz więcej. Kraj ten stał się więc ofiarą ograniczeń, które zaczęto stosować w Chinach, do których wkrótce może dołączyć Szwecja.

Przeczytaj także: Kopanie kryptowalut zagrożone? Szwedzi chcą zakazu w całej UE!

Do tej pory kopanie elektrycznych walut w Kazachstanie nie wiązało się z konsekwencjami. Można było je wydobywać w domach, czy fabrykach. Niestety dla górników wzrost zapotrzebowania na energię do z 1-2 do 8 proc. sprawiło, że zarejestrowani górnicy dostaną racjonowane ilości prądu. To właśnie oni spowodowali awarię w trzech elektrowniach na terenie kraju.

Źródło: Engadget

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.