Warszawa - Pekin. Od października LOT będzie latał codziennie
Warszawa - Pekin. Od października LOT będzie latał codziennie

Warszawa – Pekin. Od października LOT będzie latał codziennie

LOT uruchamia rejsy pomiędzy Warszawa Chopin (WAW) a Pekin-Daxing (PKX)

Rejsy między Lotniskiem Chopina w Warszawie a największym i najnowocześniejszym lotniskiem Pekin-Daxing w Chinach będą wykonywane od 28 października z częstotliwością czterech połączeń w tygodniu. Dreamlinery LOT polecą na tej trasie według następującego rozkładu:

  • LO89 WAW-PKX 22:40-14:20+1 w poniedziałki, środy, piątki i soboty 
  • LO90 PKX-WAW 16:00-18:45 we wtorki, czwartki, soboty i niedziele 

Ponadto, LOT utrzyma dotychczasowe trzy częstotliwości połączeń na lotnisko Beijing Capital (PEK) według rozkładu:

  • LO91 WAW-PEK 16:30- 06:35+1 we wtorki, czwartki i niedziele
  • LO92 PEK-WAW 08:45-12:20 w poniedziałki, środy i piątki
Lotnisko Warszawa Chopin fot Jacek_Bonczek
Lotnisko Warszawa Chopin fot Jacek_Bonczek

 

Codziennie do Pekinu z Warszawy

Przewoźnik z Polski uruchomił bezpośrednie rejsy z Warszawy do Pekinu w 2012 roku. Rozwój tego połączenia jest możliwy dzięki przyznaniu przewoźnikowi tzw. slotów czyli godzin startów i lądowań na nowym lotnisku Pekin-Daxing, które zostanie otwarte 1 października br. Rozkład połączeń do Pekin-Daxing został dostosowany tak, aby zapewnić dogodne przesiadki w Warszawie rozpoczynające się już od 1 godziny dla pasażerów z innych miast w Europie, w tym ze Szwecji, Kopenhagi, Hamburga, Berlina, Londynu, Paryża, Brukseli, Frankfurtu, Pragi, Wiednia, Budapesztu, Bukaresztu czy Wilna. Rejs do Pekin-Daxing potrwa8 godzin i 40 minut. W drugą stronę Dreamlinery LOT-u polecą w niespełna 10 godzin.

LOT 787 Dreamliner
787 Dreamliner

 

Transport z Chin

Nowe połączenie do Pekin-Daxing oznacza też rozwój potencjału przewozu towarów dla LOT Cargo. Oprócz standardowego przewozu produktów na tej trasie obejmującego części samochodowe, pocztę, wyposażenie medyczne, odzież i produkty chemiczne, po uzyskaniu certyfikatu IATA CEIV Pharma jesienią br. LOT Cargo zajmie się transportem wrażliwych na temperaturę produktów farmaceutycznych m.in. leków pomiędzy Chinami, a Europą.

 

Kolejny Dreamliner we flocie LOT-u

Uruchomienie połączenia z Warszawy do Pekin-Daxing zostało zaplanowane w strategii rentownego wzrostu. Firma wdraża ją od początku 2016 r. Większość z jej założeń polski przewoźnik zrealizował przed czasem. Przedsiębiorstwo stale rozwija swoją flotę. Do końca tego roku zostanie włączony kolejny B787 Dreamliner, dzięki czemu ich liczba we flocie LOT-u zwiększy się do 15.

Więcej informacji na temat tego połączenia można znaleźć na stronie przewoźnika.

LOT Economy Class Dreamliner
LOT Economy Class Dreamliner
MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Netflix podsumowanie 2020. Co oglądali Polacy?
Netflix podsumowanie 2020. Co oglądali Polacy?