Connect
To Top

Warszawa – Pekin. Od października LOT będzie latał codziennie

LOT zwiększa częstotliwości połączeń do Chin do siedmiu rejsów tygodniowo. Z końcem października z Warszawy na nowe lotnisko Pekin-Daxing (PKX) poleci cztery razy w tygodniu, jednocześnie utrzymując w ofercie dotychczasowe trzy połączenia na Beijing Capital Airport (PEK). Rejsy do stolicy Chin będą wykonywane nowoczesnymi szerokokadłubowymi samolotami B787-8 i B787-9

LOT uruchamia rejsy pomiędzy Warszawa Chopin (WAW) a Pekin-Daxing (PKX)

Rejsy między Lotniskiem Chopina w Warszawie a największym i najnowocześniejszym lotniskiem Pekin-Daxing w Chinach będą wykonywane od 28 października z częstotliwością czterech połączeń w tygodniu. Dreamlinery LOT polecą na tej trasie według następującego rozkładu:

  • LO89 WAW-PKX 22:40-14:20+1 w poniedziałki, środy, piątki i soboty 
  • LO90 PKX-WAW 16:00-18:45 we wtorki, czwartki, soboty i niedziele 

Ponadto, LOT utrzyma dotychczasowe trzy częstotliwości połączeń na lotnisko Beijing Capital (PEK) według rozkładu:

  • LO91 WAW-PEK 16:30- 06:35+1 we wtorki, czwartki i niedziele
  • LO92 PEK-WAW 08:45-12:20 w poniedziałki, środy i piątki
Lotnisko Warszawa Chopin fot Jacek_Bonczek

Lotnisko Warszawa Chopin fot Jacek_Bonczek

 

Codziennie do Pekinu z Warszawy

Przewoźnik z Polski uruchomił bezpośrednie rejsy z Warszawy do Pekinu w 2012 roku. Rozwój tego połączenia jest możliwy dzięki przyznaniu przewoźnikowi tzw. slotów czyli godzin startów i lądowań na nowym lotnisku Pekin-Daxing, które zostanie otwarte 1 października br. Rozkład połączeń do Pekin-Daxing został dostosowany tak, aby zapewnić dogodne przesiadki w Warszawie rozpoczynające się już od 1 godziny dla pasażerów z innych miast w Europie, w tym ze Szwecji, Kopenhagi, Hamburga, Berlina, Londynu, Paryża, Brukseli, Frankfurtu, Pragi, Wiednia, Budapesztu, Bukaresztu czy Wilna. Rejs do Pekin-Daxing potrwa8 godzin i 40 minut. W drugą stronę Dreamlinery LOT-u polecą w niespełna 10 godzin.

LOT 787 Dreamliner

787 Dreamliner

 

Transport z Chin

Nowe połączenie do Pekin-Daxing oznacza też rozwój potencjału przewozu towarów dla LOT Cargo. Oprócz standardowego przewozu produktów na tej trasie obejmującego części samochodowe, pocztę, wyposażenie medyczne, odzież i produkty chemiczne, po uzyskaniu certyfikatu IATA CEIV Pharma jesienią br. LOT Cargo zajmie się transportem wrażliwych na temperaturę produktów farmaceutycznych m.in. leków pomiędzy Chinami, a Europą.

 

Kolejny Dreamliner we flocie LOT-u

Uruchomienie połączenia z Warszawy do Pekin-Daxing zostało zaplanowane w strategii rentownego wzrostu. Firma wdraża ją od początku 2016 r. Większość z jej założeń polski przewoźnik zrealizował przed czasem. Przedsiębiorstwo stale rozwija swoją flotę. Do końca tego roku zostanie włączony kolejny B787 Dreamliner, dzięki czemu ich liczba we flocie LOT-u zwiększy się do 15.

Więcej informacji na temat tego połączenia można znaleźć na stronie przewoźnika.

LOT Economy Class Dreamliner

LOT Economy Class Dreamliner

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Podróże

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media