Site icon MenWorld.pl

WhatsApp niczym Snapchat. Znikające zdjęcia i filmy trafiają do aplikacji

Snapchat to aplikacja, której charakterystycznym elementem jest znikanie wysłanych zdjęć lub filmów po określonym czasie. Teraz taka opcja pojawi się w jednym z najpopularniejszych komunikatorów na świecie – aplikacji WhatsApp. Czy to zwiększy prywatność użytkowników?

WhatsApp z nową funkcją

Znikające zdjęcia i filmy to przez długi czas była cecha charakterystyczna aplikacji Snapchat. Z czasem taka funkcja zaczęła pojawiać się również serwisie Instagram. Użytkownik wysyłający zdjęcie lub film w wiadomości prywatnej mógł ustawić czy odbiorca wyświetli materiał raz, czy będzie miał do niego stały dostęp. Teraz funkcja ta ma trafić do innej aplikacji należącej do Facebooka – komunikatora WhatsApp.

Przeczytaj także: WhatsApp. Najnowsza zmiana nie spodoba się użytkownikom

Reklama

Komunikator co chwila zyskuje nowe funkcje, które wpływają na komfort użytkowania aplikacji. W ostatnim czasie deweloper aplikacji udostępnił funkcję, która w szczególności przyda się osobom, które prowadzą sklepy. W apce wyświetlane mają być sklepy, takie same jak w aplikacji Facebook. Teraz komunikator zyska funkcję, która poniekąd zwiększa prywatność każdego użytkownika.

Jak nowa funkcja wpłynie na prywatność użytkownika?

Funkcja znikających multimediów da użytkownikowi komunikatora WhatsApp większą kontrolę nad tym, co wysyła do swoich kontaktów. Z pewnością wpłynie to na prywatność każdego użytkownika, ponieważ będzie mógł on decydować czy zdjęcia i filmy będą wyświetlać się za każdym razem, czy znikną po jednym odtworzeniu.

Facebook zdaje się coraz bardziej dbać o swoich użytkowników. W ostatnim czasie z komunikatora WhatsApp zniknęło ponad 2 miliony kont, które wykorzystywane były w inny sposób, niż pozwala na to regulamin. Usunięte konta należały do oszustów, którzy próbowali naciągnąć niewinne osoby oraz konta służące do spamu.

Exit mobile version