Windows 11 mniej popularny niż… XP!

Postęp technologiczny wiąże się z większym komfortem korzystania z komputera, dlatego też mogłoby się wydawać, że użytkownicy komputerów PC chętnie przesiadają się na Windows 11. Okazuje się, że jest zupełnie inaczej i najnowsza wersja systemu jest mniej popularna, niż stary i poczciwy Windows XP!

Windows 11 nie jest tak popularny, jak mogłoby się wydawać!

Windows XP to poczciwy i stary system, który niegdyś znajdował się na prawie każdy komputerze. System ten zadebiutował na rynku 20 lat temu, w 2001 roku i mogłoby się wydawać, że po takim czasie nie spotkamy już go na komputerach. Jest zupełnie inaczej i okazuje się, że system ten jest bardziej popularny niż wydany niedawno Windows 11!

Przeczytaj także: Windows 11 SE. Microsoft prezentuje system dla słabych komputerów.

Reklama

Lansweeper, firma, do zadań których należy zarządzanie zasobami IT, opublikowała raport, który został stworzony na bazie ankiety, w której udział wzięło ponad 10 milionów komputerów PC. Według danych przekazanych przez firmę „jedenastka” pracuje na zaledwie 0,21% komputerach, które wzięły udział w badaniu. 20 letni Windows XP zajmuje 3,62% udziału na rynku.

Dlaczego tak jest?

Firma Lansweeper, która przeprowadziła badanie na ponad 10 milionach komputerów, zrobiła to głównie na komputerach biznesowych. Urządzenia te zazwyczaj nie są kompatybilne z najnowszym systemem Windows 11. System operacyjny posiada wymagania, które trzeba spełnić, aby móc zainstalować najnowszą wersję oprogramowania.

Badania firmy pokazują również, że Windows 7 znajduje się na 6% komputerów. Tak samo jak XP, „siódemka” już od jakiegoś czasu nie posiada żadnego wsparcia od producenta, dlatego taki wynik może zaskakiwać. Co więcej, w badaniu pojawił się także taki system jak Windows Server 2008, który ma 0,57% udziału na rynku.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama