Windows 11. Ludzie nie chcą instalować najnowszego systemu

Microsoft z pewnością nie tak wyobrażał sobie kwestię popularności najnowszego systemu operacyjnego. Okazuje się bowiem, że Windows 11 po sześciu miesiącach po premierze, zainstalowany jest na mniej niż 10 proc. urządzeń z systemami giganta z Redmond. To bardzo zły wynik.

Windows 11 nie cieszy się popularnością. Dane to potwierdzają!

Windows 11 zadebiutował pół roku temu i Microsoft miał nadzieję, że nowa i odświeżona wersja oprogramowania zyska popularność. Zmieniono przecież wygląd systemu, który stał się lżejszy i bardziej nowoczesny. Postawiono także na mniejsze, ale częstsze aktualizacje, które w poprzedniej wersji systemu potrafiły ważyć po kilkanaście gigabajtów.

Przeczytaj także: Korzystasz z tej przeglądarki? Nie zainstalujesz W11

Niestety, największym problemem była jednak kompatybilność urządzenia, ponieważ system Windows 11 może być zainstalowany na komputerach wspierających moduł TPM 2.0. Jeśli komputer tego nie posiada, zainstalowanie systemu jest praktycznie niemożliwe. Okazuje się, że wyniki potwierdzają małą popularności najnowszej odsłony oprogramowania giganta z Redmond.

Kiepski start nowego Windowsa. Jest gorzej niż w przypadku Visty!

Firma analityczna StatCoutner udostępniła wyniki swoich badań, które potwierdzają, jak kiepsko na tle swoich poprzedników wypada Windows 11. Okazuje się, że wypada on zdecydowanie gorzej nawet niż nielubiany i hejtowany Windows Vista! Dane ujawniają, że najnowsza odsłona systemu operacyjnego Microsoftu po sześciu miesiącach po premierze posiada udział na rynku na poziomie 8,45 proc. wśród wszystkich platform z Windowsem. Dla porównania Vista w takim samym okresie uzyskała wynik na poziomie 11 proc.

windows 11
Windows 11. Ludzie nie chcą instalować najnowszego systemu

Co może być powodem? Przede wszystkim wspomniane wsparcie dla TPM 2.0, które mocno ogranicza dostępność do systemu. Nie każda osoba może skorzystać z darmowej aktualizacji, co mocno wpływa na popularność systemu. Windows 11 nie jest też jakoś bardzo dopracowany, nawet po pół roku obecności na rynku. To może odstraszać użytkowników, którzy od kilku miesięcy mogą już kliknąć przycisk z napisem „aktualizuj”, jednak tego nie robią.

Źródło: StatCounter

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Skład Polaków na mecz z Arabią Saudyjską! Tak zagramy o trzy punkty!

Już dziś dowiemy się, czy Polska będzie miała jakiekolwiek...

TV do oglądania filmów i seriali. Jaki wybrać w 2022 roku?

Wszyscy widzimy co dzieje się za oknem. Pogodę można...

Apple zagroziło usunięciem Twittera z App Store? Co na to Musk?

Echa przejęcia serwisu społecznościowego przez Elona Muska ciąg dalszy....

Awans Polski. Co musi się stać, aby do tego doszło?

Już w środę reprezentacja Polski zagra swój ostatni i...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!