Wisła Kraków ma poważne problemy

Jeżeli  właściciel nie podejmie stanowczych działań bardzo możliwe, że Wisła zostanie wycofana z rozgrywek Ekstraklasy. Od momentu przejęcia klubu a w zasadzie odkupienia Wisły Sa od Tele-Foniki, dotychczasowy prezes Jakub Meresiński ma same problemy.  Problemy z świadectwem maturalnym oraz inne uchybienia spowodowały wycofanie potencjalnych sponsorów, którzy mieli wspomagać finansowanie Wisły.

W czwartek współpracę z właścicielem zakończył, również Marek Citko który miał odpowiadać za sprawy sportowe w klubie.  Dawny reprezentant Polski tuż przed odejściem znalazł osobę, która mogłaby odkupić krakowski klub.  Jednak nie są znane plany obecnego właściciela akcji,  ostatnio musiał tłumaczyć się przed Komisją Licencyjną.  Nieoficjalnie mówi się o chęci sprzedaży Wisły jednak dotychczasowy właściciel umieścił tylko pierwszą ratę wynoszącą 300 tysięcy złotych.

Sprawę chce uratować Towarzystwo Sportowe Wisły.  To właśnie TS miało prawo pierwokupu akcji jednak nie udało się dojść do porozumienia.  Obecnie Towarzystwo prowadzi rozmowy z Tele-Foniką o możliwości przejęcia klubu.  Podobno pojawił się oficjalny inwestor który jest gotowy odkupić akcje klubu. Rozmowy toczyły się w weekend póki co nie znamy rezultatu.

Póki co klub funkcjonuje na „wariackich papierach” wciąż nie posiada zarządu który mógłby kierować działaniami. Piłkarze dostali pensję za czerwiec wciąż oczekują dotychczasowego wynagrodzenia jeśli nie otrzymają wypłat mogą złożyć wnioski o rozwiązanie kontraktu z winy klubu.  Z opresji klub próbuje uratować Dariusz Wdowczyk. W poprzednim sezonie udało się uzyskać dobry rezultat pomimo zamieszania na początku sezonu, teraz Wisła musi zbierać punkty aktualnie ma na swoim koncie 3.

Należy zastanowić się czy powierzanie klubu osobą nie doświadczonym nie doprowadzi do upadku wieloletniej marki. Oczywiście zdarzają się przypadki gdzie osoby kompletnie nie związane z futbolem prowadzą klub z sukcesami. Jednak Wisła musi szybko wyjść na prostą jeśli chodzi o organizację klubu wtedy z pewnością poprawi się, również wynik sportowy.

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Kupno auta używanego
Kupno auta używanego to loteria, w której masz 50% szans