Wymienne baterie w smartfonach to błąd. Tak twierdzi Apple

Galaxy S23 Ultra czy iPhone 14 Pro? Trudne pytanie, jeszcze trudniej na nie odpowiedzieć. Galaxy S23 Ultra czy iPhone 14 Pro? Trudne pytanie, jeszcze trudniej na nie odpowiedzieć.
Galaxy S23 Ultra czy iPhone 14 Pro? Trudne pytanie, jeszcze trudniej na nie odpowiedzieć.

Wymienne baterie powracają do smartfonów i jest to bardzo dobra wiadomość dla użytkowników. Okazuje się, że nie wszyscy są z tego faktu zadowoleni. Starszy wiceprezes ds. inżynierii sprzętowej w Apple twierdzi, że to błąd, który może uszkodzić urządzenie.

Użytkownicy będą zadowoleni, producenci nie

W ostatnich latach smartfony poszły w stronę, która raczej nie podoba się użytkownikom. Obecne telefony tworzą jedną bryłę, która ma na celu zwiększyć ich szczelność, jeśli wpadną do wody lub będą mieć jakikolwiek kontakt z cieczą. Logiczne, że im mniej otworów, tym mniej okazji dla wody do wtargnięcia do środka. Dlatego też obecnie nie ma czegoś takiego jak łatwo wymienne akumulatory.

Przeczytaj także: Motorola moto g14 w Plusie. Tani wege smartfon dla każdego!

Reklama

Samsung Galaxy Z Fold 5. Składany smartfon biznesowy.; Wymienne baterie w smartfonach to błąd. Tak twierdzi Apple
Wymienne baterie w smartfonach to błąd. Tak twierdzi Apple

To ma się zmienić za sprawą nowego prawa, które ma wkrótce zacząć obowiązywać na terenie Unii Europejskiej. UE chce, aby urządzenia z których korzystamy miały dłuższą żywotność i były prostsze w naprawie. Oczywiście najczęściej „padającym” komponentem w smartfonach jest bateria, której żywotność spada z każdym dniem. Dlatego też UE chce, aby wymienne baterie wróciły do smartfonów.

Wymienne baterie… to błąd?

Wymienne baterie to bardzo dobra wiadomość dla użytkowników, którzy będą mogli w prosty sposób podmienić akumulator w swoim telefonie, jeśli ten już bardzo szybko się rozładowuje. Obecnie wymiana baterii jest kosztowna właśnie przez fakt, że telefon trzeba rozkleić – jest to proces bardzo delikatny i czasochłonny. Unia chce, aby koszta tego procesu zmalały, a użytkownicy dłużej korzystali ze swoich telefonów, dlatego też tak mocno naciska na tworzenie urządzeń, które są łatwiejsze w naprawie.

Galaxy S23 Ultra czy iPhone 14 Pro? Trudne pytanie, jeszcze trudniej na nie odpowiedzieć.; Wymienne baterie w smartfonach to błąd. Tak twierdzi Apple
Wymienne baterie w smartfonach to błąd. Tak twierdzi Apple

Okazuje się, że nie wszystkim podoba się to, że smartfony odzyskają wymienne baterie. Oczywiście chodzi tutaj o Apple, które już mocno krytykowało wymuszenie stosowania USB typu C we wszystkich urządzeniach sprzedawanych na terenie UE. W wywiadzie dla Orbit, którego tematem był „zrównoważony rozwój”, starszy wiceprezes ds. inżynierii sprzętowej w Apple, John Ternus, twierdzi, że element wewnętrzny można uczynić „oddzielnym i naprawianym”, jednak potencjalnie jest to miejsce, które może doprowadzić do uszkodzenia całego urządzenia.

Źródło: Orbit

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama