Wyniki finansowe Apple. Kolejny rekordowy okres giganta!

Wyniki finansowe Apple zostały ujawnione przez amerykańską firmę. W poprzednich trzech miesiącach gigant z Cupertino pobił kolejny rekord. Okazuje się, że był to najlepszy trzeci kwartał w historii firmy! Ile zarobił kalifornijski producent urządzeń elektrycznych?

Wyniki finansowe Apple – tak dobrze jeszcze nie było

W sieci pojawiły się wyniki finansowe Apple za trzeci kwartał (4Q roku finansowego). Jak się okazuje, firma nigdy nie odnotowała tak dobrego trzeciego kwartału w swojej historii. Gigant z Kalifornii pochwalił się kolejnym pobitym rekordem. Ile udało zarobić się firmie Tima Cooka w ostatnim dla niej kwartale w tym roku finansowym?

Przeczytaj także: Nowy iPad będzie posiadał ogromny wyświetlacz. 16-cali w tablecie Apple?

Reklama

Wyniki finansowe pokazują, że firma nie ma na co narzekać. Gigant z Cupertino pobił kolejny rekord i jak pokazują liczby, w ostatnich trzech miesiącach przychody firmy wyniosły aż 90,1 miliarda dolarów amerykańskich. Okres od początku lipca do końca września był dla niej historyczny.

Firma pobija rekord za rekordem

W okresie od początku lipca do końca września amerykański gigant zanotował przychody na poziomie 90,1 mld dolarów. Względem poprzedniego, analogicznego okresu w 2021 roku, zwiększył się także zysk netto, który wyniósł 20,7 mld dolarów. W trzecim kwartale najwięcej przychodów wygenerowały oczywiście smartfony iPhone. Zanotowano spadek sprzedaży iPadów, jednak sprzedaż MacBooków poszła w górę.

Wyniki finansowe za rok fiskalny 2022 pokazują, jak dobrze wiodło się amerykańskiej firmie w ostatnich 12 miesiącach. Gigant osiągnął przychody na poziomie 394,3 mld dolarów i 99 mld dolarów zysku netto. Jest to o ponad 5 mld dolarów więcej niż w 2021 roku.

Źródło: MacRumors

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama