Wyszukiwarka Google będzie płatna. To nie prima aprilis
324
Views

Co prawda prima aprilis był kilka dni temu, to pojawiły się informacje, które brzmią jak żart, ale nim nie są. Jak się okazuje, wyszukiwarka Google będzie płatna! Firma Alphabet, która jest jej właścicielem, planuje wprowadzenie płatnej subskrypcji na swoje najpopularniejsze narzędzie!

Wyszukiwarka Google będzie płatna?

Każdy z nas korzysta z wyszukiwarki Google i jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że jej funkcje są darmowe i ogólnodostępne. Wkrótce może się to zmienić, ponieważ jak podaje Yahoo Finance, wyszukiwarka Google będzie płatna. Przecieki pochodzące z wewnątrz firmy Alphabet sugerują, że gigant zdecyduje się wprowadzić płatną subskrypcję.

Google skłamało, nie byłeś anonimowy. Widziało wszystko; Wyszukiwarka Google będzie płatna. To nie prima aprilis
Alphabet planuje wprowadzić płatną subskrypcję na swoje narzędzia Google.

Przeczytaj także: Google skłamało, nie byłeś anonimowy. Dzieliło się wszystkim

Subskrypcja dotycząca wyszukiwarki Google miałaby oferować nowe funkcje oparte na sztucznej inteligencji. Wśród nich znalazłyby się rozwiązania, dzięki którym moglibyśmy korzystać z nowego asystenta Gemini AI w takich aplikacjach jak GMail czy Dokumenty.

Czy każdy będzie musiał płacić?

Jeśli wyszukiwarka Google będzie płatna, co to oznacza dla osób, które nie mają zamiaru płacić za korzystanie z narzędzia? Na całe szczęście tradycyjne wyszukiwanie będzie całkowicie darmowe i będzie działać tak samo, jak dotychczas. Niezależnie od tego, czy będziemy płacić abonament, czy nie, reklamy w dalszym ciągu będą pojawiać się podczas wyszukiwania, gdyż są one podstawą działania Google.

Koniec Google Chrome na tych urządzeniach! Masz je?; Wyszukiwarka Google będzie płatna. To nie prima aprilis
Wyszukiwarka Google będzie płatna. To nie prima aprilis

Na ten moment decyzja o wprowadzeniu funkcji AI ukrytych za paywallem nie została jeszcze podjęta, jednak Alphabet obawia się, że boty AI zakończą hegemonię giganta z Mountain View. Jeśli firma zarządzająca zdecydowałaby się na wprowadzenie płatnej subskrypcji, byłby to pierwszy raz w historii Google, kiedy to jedne z podstawowych narzędzi, nie byłyby darmowe.

Google usunie ci konto. Lepiej to zrób, póki jest czas!; Wyszukiwarka Google będzie płatna. To nie prima aprilis
Wyszukiwarka Google będzie płatna. To nie prima aprilis

Źródło: opr. wł./Yahoo

Kategoria artykułu
Internet
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.