Xiaomi idzie po swoje! Zostawia w tyle Apple!

Xiaomi już dawno stało się potęgą, która teraz tylko umacnia swoją pozycję na rynku smartfonów. Chiński producent został drugim największym dostawcą smartfonów w drugim kwartale roku, wyprzedzając Apple!

Xiaomi drugim największym graczem na rynku

Mogłoby się wydawać, że największa trójka producentów smartfonów prezentuje się następująco: Samsung, Apple, Huawei. Nic bardziej mylnego! Huawei, przez swoje problemy z amerykańskim rządem i brakiem dostępu do usług Google mocno spadł w rankingu najpopularniejszych producentów smartfonów. Prym wiedzie inny chiński producent – Xiaomi.

Przeczytaj także: Xiaomi ma już patent na smartfon bez przycisków!

Producent pochwalił się najnowszymi wynikami z drugiego kwartału. Okazuje się, że chiński producent został drugim największym dostawcą smartfonów na globalnym rynku. Producent z Państwa Środka wyprzedził tym samym Apple, a przed nim znajduje się już tylko Samsung!

Świetny drugi kwartał chińskiego producenta

W drugim kwartale 2021 roku Xiaomi miało 17% udziału na rynku smartfonów! W porównaniu do adekwatnego okresu w tamtym roku producent zanotował wzrost na poziomie 83 procent! Jest to ogromny sukces chińskiego producenta. Liderem niezmiennie pozostaje Samsung, którego udział na rynku smartfonów wynosi 19 procent.

Xiaomi idzie po swoje! Zostawia w tyle Apple!
Xiaomi idzie po swoje! Zostawia w tyle Apple!

Według danych przeprowadzonych przez Canalys Xiaomi zanotowało bardzo duży wzrost popularności w krajach Ameryki Łacińskiej – aż 300 proc., w Afryce (150%) i w Europie Zachodniej (50%).

Takim wzrostem chiński producent wyprzedził Apple, którego udziały na rynku wynoszą 14 proc. Na czwartym i piątym miejscu znalazły się, odpowiednio, Oppo i Vivo, które mogą pochwalić się 10-procentowym udziałem. Huawei wylądował poza pierwszą piątką.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

CoD Modern Warfare 2 ma ogromny problem. A to tylko wersja beta!

Activision dopiero przygotowuje się do premiery CoD Modern Warfare...

UOKiK wygrywa w sądzie z właścicielem sieci Biedronka

Sąd podtrzymał decyzję UOKiK odnośnie kary 115 milionów złotych...

Instagram postanowił wydłużyć Stories. Potrwają zdecydowanie dłużej! Ile?

Stories najczęściej narzędzie używane przez użytkowników popularnego serwisu społecznościowego....

Elektryczne Volvo XC90 określi stan trzeźwości kierowcy i wykona odpowiednie ruchy

Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu jest niedozwolone i najczęściej...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj