Promocje Xiaomi. Tańsza hulajnoga, słuchawki, odkurzacz i wiele innych

Xiaomi idzie po swoje! Zostawia w tyle Apple!

Xiaomi już dawno stało się potęgą, która teraz tylko umacnia swoją pozycję na rynku smartfonów. Chiński producent został drugim największym dostawcą smartfonów w drugim kwartale roku, wyprzedzając Apple!

Xiaomi drugim największym graczem na rynku

Mogłoby się wydawać, że największa trójka producentów smartfonów prezentuje się następująco: Samsung, Apple, Huawei. Nic bardziej mylnego! Huawei, przez swoje problemy z amerykańskim rządem i brakiem dostępu do usług Google mocno spadł w rankingu najpopularniejszych producentów smartfonów. Prym wiedzie inny chiński producent – Xiaomi.

Przeczytaj także: Xiaomi ma już patent na smartfon bez przycisków!

Producent pochwalił się najnowszymi wynikami z drugiego kwartału. Okazuje się, że chiński producent został drugim największym dostawcą smartfonów na globalnym rynku. Producent z Państwa Środka wyprzedził tym samym Apple, a przed nim znajduje się już tylko Samsung!

Świetny drugi kwartał chińskiego producenta

W drugim kwartale 2021 roku Xiaomi miało 17% udziału na rynku smartfonów! W porównaniu do adekwatnego okresu w tamtym roku producent zanotował wzrost na poziomie 83 procent! Jest to ogromny sukces chińskiego producenta. Liderem niezmiennie pozostaje Samsung, którego udział na rynku smartfonów wynosi 19 procent.

svg%3E
Xiaomi idzie po swoje! Zostawia w tyle Apple! 25

Według danych przeprowadzonych przez Canalys Xiaomi zanotowało bardzo duży wzrost popularności w krajach Ameryki Łacińskiej – aż 300 proc., w Afryce (150%) i w Europie Zachodniej (50%).

Takim wzrostem chiński producent wyprzedził Apple, którego udziały na rynku wynoszą 14 proc. Na czwartym i piątym miejscu znalazły się, odpowiednio, Oppo i Vivo, które mogą pochwalić się 10-procentowym udziałem. Huawei wylądował poza pierwszą piątką.