Xiaomi rozpoczyna współpracę z firmą Leica. Oto ich pierwszy projekt!

Leica to firma fotograficzna, która do tej pory współpracowała z innym chińskim producentem smartfonów, Huawei. Współpraca ta przeszła do historii, ponieważ niemieckie przedsiębiorstwo podpisało wieloletnią umowę partnerską z Xiaomi. Owocem współpracy ma być nowy smartfon, który znalazł się na przeciekach.

Huawei traci współprace z niemiecką firmą fotograficzną

Przez ostatnie lata niemiecka firma Leica, która zajmuje się produkcją obiektywów, związana była z producentem smartfonów, Huawei. Niestety, chińska firma po sankcjach nałożonych przez rząd USA z hukiem spadała z listy najpopularniejszych producentów telefonów na świecie. Przez lata przecież zajmowała na tej liście topowe miejsca. Pomimo tego, że smartfony tego producenta oferują bardzo dobrą wydajność i możliwości fotograficzne, to jednak brak wsparcia dla usług Google skutecznie odstrasza użytkowników.

Przeczytaj także: Etui ładujące do nadchodzących AirPods Pro 2 nadal bez USB-C

Reklama

Huawei tworzył smartfony, które mogły pochwalić się bardzo dobrymi właściwościami fotograficznymi. Bardzo dużą zasługę w tym miała Leica, która przez ostatnie lata współpracowała z chińskim producentem smartfonów. Okazuje się jednak, że partnerstwo jest już przeszłością, ponieważ niemiecka firma podpisała umowę współpracy z innym chińskim producentem smartfonów – Xiaomi.

Leica rozpoczyna długoterminowe partnerstwo z Xiaomi. 12S pierwszy wspólnym modelem!

Chińczycy w ostatnim czasie liczą same sukcesy. Smartfony tego producenta zajmują miejsce na podium, jeśli chodzi o udziały na światowym rynku telefonów komórkowych. Nic więc dziwnego, że niemiecka firma fotograficzna zdecydowała się na partnerstwo z producentem z Kraju Środka. Nie podano szczegółów na temat umowy, jednak wiemy, że będzie to długoterminowa współpraca.

Oczywiście efektem współpracy obu marek będzie stworzenie smartfona. Najnowsze przecieki potwierdziły, że pierwszym wspólnym projektem będzie model 12S, którego przyłapano na zdjęciach. Urządzenie posiada charakterystyczny branding niemieckiej firmy na wyspie aparatów. Smartfon ma pracować na procesorze Snapdragon 8 Gen 1. Sugeruje się, że telefon zostanie zaprezentowany na rynku już w tym roku, a konkretnie w lipcu.

xiaomi 12 x leica

Źródło: GSMArena

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama