Connect
To Top

Yanosik ma konkurencję. Mapy Google z funkcją kontroli prędkości

Mapy Google to jedna z najczęściej używanych aplikacji do nawigowania trasy. Wcale to nikogo nie dziwi, ponieważ jest to naprawdę dobry program. Google testuje nową funkcję, którą znamy z oprogramowania Yanosik.

Mapy Google zyskają funkcję raportowania o kontroli prędkości

Mapy Google to świetna aplikacja do nawigowania trasy zarówno autem, jak i pieszo. Możemy sprawdzić ile mniej – więcej będzie trwała nasza podróż. Przekonamy się nie tylko jakim autobusem, tramwajem czy linią metra mamy jechać, ale program powiadomi nas także o tym gdzie w danym momencie znajduje się nasz środek transportu. Programiści pracują nad wprowadzeniem kolejnej funkcji, którą kierowcy znają między innymi z aplikacji Yanosik i Waze. Mowa o raportowaniu o kontroli prędkości. Możemy także oznaczyć miejsce wypadku. Dzięki temu będziemy mogli na bieżąco monitorować przebieg naszej trasy oraz gdy podczas podróży trafimy na korek będziemy mogli go sprawnie ominąć. Czy to oznacza, że Mapy Google wyprą znanego na lokalnym rynku Yanosika?

 

Yanosik będzie wyparty przez Mapy Google?

Google planuje przenieść część funkcji z Waze do swojej nawigacji. Już teraz niektórzy użytkownicy mogą testować nowe opcje, a więc wspomniane wcześniej oznaczenie kontroli prędkości oraz miejsca wypadku. Jeśli nie będzie żadnych problemów Google udostępni nowe funkcje wszystkim użytkownikom. Gdyby producent dodał jeszcze informację o ograniczeniu prędkości na danym odcinku, którą posiada Yanosik byłoby idealnie. Wtedy wydaje mi się, że aplikacja zostanie wyparta przez giganta. Już teraz wiele osób narzeka na “przeładowanie” Yanosika, jednak nadal z niego korzysta, ponieważ Waze posiada bardzo mało zgłoszeń. Gdy nowe funkcje trafią do Map Google wydaje mi się, że lokalna firma będzie miała problem z zatrzymaniem użytkowników.

More in Tech

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media