Site icon MenWorld.pl

YouTube pozwala na kontynuowanie oglądania na innych urządzeniach

YouTube stale wprowadza nowe funkcje, a najnowsza z nich jest ułatwieniem oglądania filmików na wielu urządzeniach. Kontynuowanie oglądania zostało dodane do desktopowej wersji serwisu, dzięki czemu będziemy mogli dokończyć wideo, które zaczęliśmy oglądać na smartfonie, na naszym komputerze.

YouTube wprowadza nową funkcję do swojego serwisu

Kontynuowanie oglądania wideo jest opcją, która dostępna jest już od jakiegoś czasu m.in. na platformie Netflix. Mogłoby się wydawać, że YouTube posiada taką funkcję od dawna. Tak był, ale tylko połowicznie, ponieważ dostępna była ona na urządzeniach mobilnych. To się jednak zmieniło, ponieważ Google wprowadziło ją do desktopowej wersji swojego serwisu.

Przeczytaj także: Rosja odetnie się od YouTube? Poszło o dwa kanały

Reklama

Funkcja ta znacząco wpłynie na komfort korzystania z YouTube. Teraz bez problemu będziemy mogli rozpocząć filmik na naszym urządzeniu mobilnym, wyłączyć aplikację i dokończyć jego oglądanie na komputerze od tego miejsca, w którym zakończyliśmy oglądać na naszym smartfonie, czy tablecie.

Jak uruchomić opcję?

Nowa funkcja na YouTube uruchamia się automatycznie za sprawą miniodtwarzacza pojawiającego się w prawym dolnym rogu serwisu. Ten pozwoli nam wznowienie oglądania wideo od momentu, w którym skończyliśmy go oglądać na naszym smartfonie czy tablecie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że funkcję tę zyskają zarówno użytkownicy posiadający telefony i tablety pracujące na systemach iOS i Android.

youtube
Mat. własny.

Warto dodać, że funkcja ta nie ogranicza się jedynie do urządzeń mobilnych i komputerów. Udostępniono ją także na telewizory pracujące na systemie Android TV. Wymogiem jest jedynie to, aby na wszystkich urządzeniach być zalogowanym na to samo konto. W innym przypadku nie będziemy mogli skorzystać z nowej funkcji kontynuowania oglądania.

Exit mobile version