112
Views

Pomimo wahań wartości popularność kryptowalut nie słabnie. Świadczą o tym informacje, które mówią, że Amazon ma zamiar wprowadzić formę płatności w kryptowalutach. To jednak nie jedyne plany giganta związane z wirtualną walutą!

Najpierw Tesla, teraz Amazon

Tesla była pierwszą firmą, która wprowadziła możliwość kupna samochodu za kryptowaluty. Co prawda ta forma płatności zniknęła po krótkim czasie, jednak Elon Musk zapowiedział, że możliwość kupna elektrycznego samochodu za e-walutę wkrótce powróci. Słowa CEO Tesli sprawiły, że wartość Bitcoin i innych kryptowalut mocno podskoczyła. Teraz to tego może przyczynić się Amazon.

Jak podaje Bussines Insider, gigant handlu internetowego mocno wchodzi w rynek kryptowalut. Obecnie poszukuje on osób, które zajęłyby się tworzeniem kryptowalut, a posada będzie częścią zespołu The Amazon Payment Acceptance & Experience Team. Zespół ten ma obsługiwać płatność właśnie e-walutami na całym świecie. Ruch ten tylko utwierdza informacje, które sugerują, że firma zamierza wprowadzić możliwość płatności za pomocą Bitcoinów i innych kryptowalut.

Amazon Bitcoin
Za zakupy w Amazonie wkrótce zapłacimy e-walutami.

Nagła zmiana zdania

Na potwierdzenie informacji sugerujących, że gigant wkrótce wprowadzi takie rozwiązanie, nie musieliśmy długo czekać. Amazon, w swoim oficjalnym komunikacie prasowym podkreślił, jak bardzo inspiruje się innowacjami związanymi z e-walutami. Początkowo jednak firma założona przez Jeffa Bezosa mocno sceptycznie podchodziła do tematu kryptowalut.

Przeczytaj także: Amazon stworzył grę, która pali komputery. Dosłownie!

Wydaje się jednak, że nigdy nie jest za późno na zmianę zdania. Amazon ewidentnie widzi, jak kryptowaluty zyskują na popularności, a co za tym idzie wartości. Dlatego też amerykański gigant również chce wejść na rynek kryptowalut i wykorzystać sytuację na zwiększenie swojego budżetu i popularności firmy. Na tę chwile nie ma żadnych informacji, od kiedy płatność Bitcoinami i innymi e-walutami będzie możliwa.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.