Masz zegarek Fitbit Ionic Uważaj, możliwy samozapłon!

Masz zegarek Fitbit Ionic? Uważaj, możliwy samozapłon!

Google poinformowało iż zegarek Fitbit Ionic może ulec samozapłonowi. W związku z tym marka musi wycofać aż 1,7 milionów urządzeń!

Dlaczego Google informuje o samozapłonie zegarków Fibit Ionic? Ponieważ wspomniana marka należy do giganta z Mountain View. Producent kojarzony jest przede wszystkim z urządzeniami monitorującymi naszą aktywność fitness. Tak czy inaczej, Fibit musi wycofać zegarki Ionic z rynku, ponieważ baterie, które są zamontowane w obudowie mogą się przegrzewać. Efekt? Przede wszystkim oparzenia skóry ale nawet samozapłon zegarka!

Zegarek Fitbit Ionic może ulec samozapłonowi!

Należy wspomnieć, że problem dotyczy tylko tego konkretnego modelu. Co ważne, jeśli posiadacze zegarka nie zauważyli żadnych problemów, także należy go wyłączyć i przestać używać. Oczywiście, producent zwróci pieniądze za zakupiony model. Wszystkie informacje na temat zwrotu można znaleźć tutaj.

Według informacji producenta, problem tkwi w akumulatorze litowo-jonowym. Raport Amerykańskiej Komisji do spraw Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich informuje iż milion zegarków sprzedano w USA, natomiast blisko 700 tysięcy sztuk trafiło na inne rynki.

Jakie zegarki Fitbit Ionic mogą ulec samozapłonowi? Chodzi o numery: FB503WTNV, FB503WTGY, FB503GYBK, FB503CPUBU. Jak sprawdzić numer? Znajduje się on w okolicy mocowania opaski.

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii nowe technologie.