reprezentacja
fot. PZPN

Znamy nazwiska zawodników, którzy pojadą na EURO 2020! Są zaskoczenia!

Paulo Sousa ogłosił szeroki skład Reprezentacji Polski, który powalczy o sukces na zbliżających się Mistrzostwach Europy 2020. Kto pojedzie na EURO 2020, a kogo zabrakło? Jest kilka zaskoczeń!

Polska na EURO 2020 bez kilku kluczowych zawodników

Selekcjoner Reprezentacji Polski, Paulo Sousa, ogłosił dziś szeroką kadrę Polski, która pojedzie na Mistrzostwa Europy, które rozpoczną się w przyszłym miesiącu. Trener niestety nie będzie mógł korzystać z dwóch podstawowych zawodników, którzy w poprzednich latach regularnie występowali w kadrze. Mowa tutaj o Krzysztofie Piątku oraz Arkadiuszu Recy.

Napastnik Herthy Berlin w ostatnim ligowym meczu doznał kontuzji, która wykluczyła go z wyjazdu na EURO 2020. Piątek doznał złamania w obrębie stawu Skokowego i musi przejść operację. Przewidywany powrót do aktywności sportowych przewidywany jest w przeciągu 4 miesięcy. Jeśli chodzi o prawego obrońcę FC Crotone uraz dotyczy łękotki. Reca w ostatnich dwóch kolejkach Serie A zagrał jedynie do połowy. Początkowo mówiono, że to mały uraz, który nie zagrozi jego występowi na Euro, jednak kontuzja okazała się znacznie poważniejsza.

Przeczytaj także: Lewandowski w Premier League? Scenariusz coraz bardziej realny!

Warto również przypomnieć, że jakiś czas temu z gry wypadli Jacek Góralski oraz Krystian Bielik. Obaj zawodnicy zerwali więzadła krzyżowe. Dramat w przypadku Bielika polega na tym, że przed doznaniem kontuzji wrócił do gry po takim samym urazie.

Kto pojedzie na Mistrzostwa Europy?

Poniżej znajdziecie listę zawodników, którzy nie pojadą na zbliżające się EURO 2020. Zawodnicy umieszczeni na liście rezerwowych zostaną powołani w momencie wystąpienia kontuzji. Na liście tej znalazły się dwa nazwiska, które kojarzone są z podstawowym składem Reprezentacji Polski. Chodzi tutaj oczywiście o Kamila Grosickiego oraz Sebastiana Szymańskiego.

Z kolei Radosław Majecki, który podany jest w szerokiej kadrze na EURO 2020 nie pojedzie na sam turniej. Bramkarz dostał powołanie na zgrupowanie w Opalenicy. Czy według was selekcjoner reprezentacji Polski podjął słuszną decyzję?

Źródło: Łączy Nas Piłka