83
Views

Latające samochody jak z filmów sci-fi to jeszcze odległą przyszłość. Jednak krok w tym kierunku wykonała już słowacka firma Klein Vision, twórca latającego samochodu AirCar. Pojazd wykonał testowy lot między dwoma lotniskami i pokazał, jak może wyglądać przyszłość.

Dziewiczy lot AirCar zakończony sukcesem

Stałym elementem fabuły filmów sci-fi, które odbywają się w przyszłości, są latające samochody. Jest to wizja, która dopiero może nadejść, a prekursorem tego wszystkiego może okazać się AirCar. Pojazd może być pierwszym latającym samochodem, który wejdzie do masowej produkcji. Do tego jeszcze jednak długa droga, jednak pojazd wykonał swój pierwszy lot testowy. Podróż odbyła się między dwoma portami lotniczymi w Nitrze i Bratysławie.

Przeczytaj także: Taksówki Archer Maker wykonają pierwsze loty jeszcze w tym roku!

Za sterami latającego samochodu zasiadł prof. Stefan Klein, pomysłodawca i wynalazca pojazdu. Pojazd wystartował z pasa lotniskowego w Nitrze i po 35 minutach wylądował w porcie lotniczym w Bratysławie. Warto dodać, że firma Klein nad hybrydowymi pojazdem latającymi pracuje już od przeszło 30 lat.

AirCar
Pierwszy lot testowy latającego pojazdu zakończył się sukcesem!

Wylądował i odjechał, tak po prostu

AirCar, latający pojazd stworzony przez Klein Vision jest w stanie rozwinąć szybkość lotu na poziomie 170 km/h. Pierwszy lot wykonany podczas testów, według samego pilota, został wykonany na pułapie 2,4 kilometra. Testy manewrowe potwierdziły, że pojazd jest w stanie wykonać zwroty od 45 stopni. Do wystartowania i wylądowania pojazdu, konieczny jest pas startowy. Po wylądowaniu profesor Klein po prostu złożył skrzydła i odjechał.

Zobaczcie lot z pierwszego przelotu pojazdu o nazwie AirCar.

Kategoria artykułu
Ciekawostki · Motoryzacja
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.