Zrób to po przyjeździe do hotelu. Będziesz spać spokojnie

Zaczyna się okres wakacyjny, a co za tym idzie, częste podróże. Jeśli chcesz „spać spokojnie”, zrób to po przyjeździe do hotelu. Nieważne, czy mowa o pokoju w pięciogwiazdkowej lokalizacji czy apartamencie wynajętym przez Airbnb. Na jednym z popularnych portali technologicznych pojawił się ciekawy wpis, który zainspirował mnie do napisania tego tekstu.

Mowa o witrynie dobreprogramy.pl, a konkretnie o tekście Konrada Siwik. Oczywiście, sytuacje o których mowa tekst Korada, a także ten, który właśnie czytasz, nie powinny mieć miejsca, jednak tak naprawdę nigdy nic nie wiadomo. Szczególnie, gdy podróżujemy do miejsc, znacznie oddalonych od Europy i europejskich standardów. Mowa o ukrytych kamerach, które mogą być zamontowane w naszych pokojach hotelowych. Chyba nikt z nas nie chciałby pojawić się na Internetowym nagraniu z ukrytej kamery, prawda?

Zrób to po przyjeździe do hotelu. Będziesz spać spokojnie
Zrób to po przyjeździe do hotelu. Będziesz spać spokojnie.

Zrób to po przyjeździe do hotelu. Będziesz spać spokojnie

Nikt nie będzie wierzył w stu procentach gospodarzowi miejsca, w którym zostaje podczas podróży. Pamiętajcie, ograniczone zaufanie jest w takich sytuacjach kluczem do sukcesu. Dlatego warto wykonać kilka prostych kroków mających na celu wykrycie potencjalnego zagrożenia naszego bezpieczeństwa, jakim są ukryte kamery w pokojach hotelowych.

Reklama

Pierwszy pomysł na wykrycie urządzeń nagrywających wymaga użycia kamery w naszym smartfonie. Idealnie, jeśli będzie panować zupełna ciemność w pomieszczeniu. Następnie włączmy aplikację aparatu w smartfonie i skierujmy obiektyw na wszystkie miejsca, w których mogą być umieszczone kamery. Mowa między innymi o zegarkach, żyrandolach, klimatyzacjach. Zwróćmy uwagę na wszelakie diody i ogólnie miejsca lub przedmioty, gdzie potencjalnie mogłaby być ukryta kamera. Teraz należy spojrzeć na ekran smartfona i analizować całe pomieszczenie. Obiektyw niebezpiecznego urządzenia może emitować światło podczerwone, co ułatwi nam wykrycie kamery.

Zrób to po przyjeździe do hotelu. Będziesz spać spokojnie
Zrób to po przyjeździe do hotelu. Będziesz spać spokojnie.

Kolejnym sposobem jest użycie latarki. Obiektyw zazwyczaj jest pokryty szkłem, dlatego świecąc w różne obszary, w których potencjalnie może być zamontowana ukryta kamera, możemy zauważyć odbicie. Oczywiście, musimy w przypadku wykrycia refleksów, należy sprawdzić podejrzane miejsce. W odnalezieniu ukrytych kamer pomaga również jeden z Tiktokerów. Sami zobaczcie jego film.

@malwaretech Reply to @safarijackza How to find hidden cameras in AirBnBs #safety #travel ♬ original sound – Marcus Hutchins

Zrób to po przyjeździe do hotelu. Jak wykryć ukryte kamery wykorzystując nasz smartfon?

Możemy również w nieco inny sposób wykorzystać nasz smartfon w celu wykrycia ukrytych kamer. Są specjalne aplikacje dostępne w Sklepie Play oraz App Store, które korzystają z odczytu magnetometru. Jeśli aplikacja wykryje wyższą wartość pola magnetycznego, dostaniemy powiadomienie aby sprawdzić konkretne miejsce. Oczywiście, oprogramowanie będzie działać, o ile nasz smartfon posiada czujnik magnetyczny. Znajdziemy go między innymi w Samsungu Galaxy S20 FE, Xiaomi Redmi Note 9 czy Apple iPhone XR.

Jeśli chodzi o aplikacje, są to między innymi: Spy Detector, Hidden Camera Detector, Hidden Spy Camera Detector czy Wireless Device Detector.

Sprawdź inne nasze artykuły z kategorii podróże.

Reklama